Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mért van az, hogy régebben...

Mért van az, hogy régebben nem okozott gondot, h edző nélkül lovagoljak, most meg igen?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt lazán felültem bármilyen lóra, minél nehezebben lovagolható volt, annál inkább. Mostanában meg felesben lovaglok egy lovat, a gazdájának nincs ideje rá, egyedül is lovagolhatnám, mégis inkább csak edzésre járok vele...

(Nem a lótól félek, hanem attól hogy összeszedek valami hibát, vagy a lovat rontom el, miközben nincs külső kontroll)



2012. febr. 12. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
A biztonság érzeted ugytűnik "megnőtt". Meg hát azt észrevetted, hogy nem csk a tiéd a ló, szal másnak is a kárára válhat hogyha "elrontod" a lovat. De jobb is így, néha-néha tarcs egy szabad lovaglást:)
2012. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mostmár jobban belegondolsz a "következményekbe". Nem tudom máshoz hasonlítani, nézd csak meg, néhány éves kisgyerekek hogy tornáznak a lovon, felállnak a hátukra, stb, más meg felnőttként úgy fél tőlük, mint a tűztől, de még a kicsik is ahogy megnőnek, csak belegondolnak, hogy azért a ló fel is rúghatja, ha a hasa alatt bújkál...


Plusz szerintem arra is figyelsz, hogy ne rontsd el a lovad, mert nem csak a tiéd. Nincs ezzel semmi baj:)

2012. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mailerdeamon ***** válasza:
63%

El ne hagyd ezt a jó szokásodat! :)

Azonban szerintem már edző nélkül is ugyan úgy le tudod lovagolni a lovat ha figyelsz, hogy órán miket kér, mikre figyelmeztet, így tanulod meg önmagadat és a lovadat is önállóan kontrollálni.

2012. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert azért jársz lovagolni,hogy nézze valaki .milyen ügyes vagy! Nem a ló és lovaglás szeretete irányít, hanem a nagyra vágyásod!
2012. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:DDDDDd


Szóval akkor mindenki, aki fejlődni szeretne, és edzőnél lovagol, az csak nagyravágyásból csinálja, hogy valaki dicsérje, hogy milyen szépen lovagol? (Ez nekem már csak azért is ütközik, mert mindenkinek rengeteg hibája van, és több a "figyelmeztetés", mint a dicséret...)


Amúgy ja, utolsónak igaza van, mindenki lovagoljon csak otthon, úgy ahogy akar, nem baj, ha elkapatod a lovad, felrúg, vagy éppen "elharapja a gégéd", mert legalább nem nagyravágyásból csinálod:) Ja és természetesen fő célnak kéne legyen az, hogy mindenki elrontsa a lovát, aztán meg adjuk vágóba mindet, mert a fejünkre nőttek. Én is ezt vallom (Y)

2012. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
hát igazad van utolsó nem minden ember ért az állatokhoz! fel rúg, elharapja a torkod, ez nem a lányocskák , fiúcskák játéka ! ezek képesek ölni ez munka , de ti össze keveritek a hörcsög tartásával! csak olvasgasd ,hogy milyen gyerekecskék tesznek fel itt kérdéseket! hová kéne tenni ló kórházat ez elég friss kérdés(ez állat kórház)! vegyek lovat? mennyi zab kell egy lónak ,ha 2× megy terepre egy héten,és sok ilyen kérdés! 100 lovasból 90 -nek csak azért kell , mert a barátnője, barátja lovagol ! Na a maradék 10- nek viszont minden el ismerésem!
2012. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy az edző elég fukar a dicséretekkel...
2012. febr. 12. 16:43
 8/10 Rebce ***** válasza:
100%

Az edzők már csak ilyenek. Viszont gondolom ha megdicsér, az jól esik. Képzeld, ha minden nap 10-szer megdicsérne. A hatodik után meg se hallanád...

A kérdésedre válaszolva: mivel felesben tartod, tehát részben a tiéd, ezért felelős vagy azért, amit a hátán művelsz. Nyilván azok a lovak, amik nehezen lovagolhatóak voltak és inkább felültél rájuk, mint egy szelíd futószáras lóra, nem voltak a tulajdonodban, még részben sem. (kérlek, javíts ki, ha mégis, és előre is elnézést, ha tévedek!)

Tehát, mivel felelősséggel tartozol a lóért, és "elszámolással" a másik lovasnak, aki kevesebbet lovagolja a lovat, tehát a ló inkább a te stílusodat veszi fel, nyilván és jogosan aggódsz, hogy valami elcsúszik.

Az edző fukarsága a dicséretekkel ne szegje kedved, gondolom a kritikái építő jellegűek. És nyugodtan lovagolj edző nélkül is, ha bizonyos rendszerességgel az edző figyelő szemei is kísérnek. Nem tudom, hányszor van edzésed, és azo(ko)n kívűl hányszor lovagolnál. Nyugodtan lovagold le a lovat, azzal is fejlődsz, ha egyedül, külső szem nélkül is odafigyelsz a kényes pontokra, így egy idő után természetes lesz, hogy helyesen csinálod!

2012. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Előtte is volt egy feles lovam, de ott a gazda egyáltalán nem tudott lovagolni, így nem volt hova rontani, inkább javítottam :)

A többi akit lazán lovagoltam önállóan, ők kicsit se voltak az enyémek.

Nem zavar egyébként h nem dicsér agyon az edző, mert így legalább tudom, hogy ha megdicsér, akkor tényleg jól csináltam valamit.

2012. febr. 14. 18:15
 10/10 Rebce ***** válasza:

Nagyon helyes!

De mondom, szerintem ne félj edző nélkül lovagolni. Én sem szeretem, ha egyedül kell dolgoznom, de olyankor majdhogynem jobban odafigyelek a gyenge pontjaimra :)

2012. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!