Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyire hidegben is szoktatok...

Ennyire hidegben is szoktatok lovagolni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Szobában nincs olyan hideg...XD
2012. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen:) pl csütörtökön -16 fokban mentem egy 3 órás terepet.
2012. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen, de csak ésszel. Vigyázok rá hogy ne nagyon izzadjon meg. Egy ismerősünknek az egyik pónija kapott szánkózás alatt tüdő gyulladást pedig alig izzadt meg.. nagyon figyelni kell, de igen. :)
2012. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A hideg önmagában azért nem akkora probléma, lovas szempontjából nem kéne az legyen. A lóval meg ésszel kell bánni, nem szabad megizzasztani, figyelni kell, hogy jól bemelegedjen, hogy ne izzadjon, és normálisan le legyen léptetve... A talaj már más kérdés, ha csúszik, és csak terepre tudsz menni, akkor inkább felejtős, legalábbis részemről, de ha van fedeles, vagy csúszásmentes talaj, akkor nincs baj:)
2012. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én ma mentem egy jó kis terepet is, meg utána benn is dolgoztunk.

Gyönyörű idő volt, nem fáztam :)

2012. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam agyonizzasztani ebben az időben egy lovat sem, meg takaró alatt sétáltatom le, lovaglás után lecsutakolom, szalmát szórok a hátára, úgy takarom vissza felszáradásig, de csak ennyiben bonyolultabb a dolog. Na meg a lovasnak jobban fel kell kicsit öltöznie, mert ha nem akarod izzasztani a lovat, hanem mondjuk egy light-os terepet mégy, akkor ugye eléggé lehet fázni lóháton is.
2012. febr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Mailerdeamon ***** válasza:
Persze, de csak ésszel. A lovat nem zavarja a hideg (inkább a meleg), én meg ha már lovon ülök megszűnik körülöttem a világ, csak a lóra koncentrálok, lehet -20 vagy +35 fok is, nem különösebben érdekel. :)
2012. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen és a lovam sajnos le is sántult mert a hó alatt nem látszott a göröngy a fagyott talaj pedig nem formálódik. Szóval most pihentetjük...Én marha, nem is tudom, hogy gondoltam. Ezen túl sose fogok ilyen időbe lóra ülni, max. ha kész lesz a fedeles.
2012. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szoktam, és mint mindig, tekintettel vagyok a lovaimra, és az általam lovagolt lovakra. Magam miatt nem aggódom, hiszen csak addig érzem a hideget, amíg fel nem ülök a lóra. Lóháton hamar bemelegszem. Nyilván nem fogok belemenni a legnagyobb hóba, ha nem tudom mi van alatta, és nem tűnik biztonságosnak. Valamint leizzasztani sem kell ilyen hidegben. Lovaglás után le kell tisztítani a hótól a patákat, és betakarni a lovat.
2012. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 x) ***** válasza:
Hát ha lovagolni nem is olyan napi szinten mint melegben, de azért lemozgatni muszáj a lovakat. Főleg hogy a hideg miatt több abrakot kapnak és bennük van a zizi meg a mehetnék. :) Igazából ha le vannak léptetve utána és egy fél órára be vannak takarva hogy felszáradjanak akkor nem nagyon lehet baj.
2012. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!