Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen hóban szabad lovagolni?

Ilyen hóban szabad lovagolni?

Figyelt kérdés
Nem fázik meg a ló, ha ekkora hóban lovagolok vele? Nem mindenhol van letakarítva az út, és ott muszáj belemenni egy nagyobb hórakásba, amúgy kikerülöm, és a letisztított úton megyek. A hideget jól tűri, ugyanis ridegtartásban van. Barátnőm lova viszont benn van a boxban. Vele is lehet vagy nem lehet?
2012. febr. 4. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod kikerülni, akkor belemehetsz:) Mekkora hóról van szó? Ha nem ér el a testéig, akkor nem nagy gond.
2012. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én lehet hagynám most ezt, bár elég besz*ri vagyok... Ne izzaszd meg, aztán ha lehet, én betakarnám, miután visszamentem vele... De arra vigyázz, hogy ne csússzatok el, jégre ne menjetek, ha olyanok a körülmények, inkább forduljatok vissza, minthogy baj legyen... A boxos lóra meg lehet terítenék takarót, legalább a veséjére..
2012. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
majdnem a ló térdéig ér a hó
2012. febr. 4. 12:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát az elég magas. Arra fele nem esik a hó? De tényleg figyelj a végén a leléptetésre, és takard be!
2012. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Nyugodtan ki lehet menni nagy hóban is, csak kerüljétek a jeges, csúszós részeket és csak ismert terepre menjetek, mert nem látszik a hótól ha van a földön árok, lyuk, nagy kövek, stb.


Nem fázik meg a ló, de azért ne nagyon izzadjon meg.

2012. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs hó :( Idén még egy centi se volt, de ma estére nagy havazást mondanak. Remélem lesz is belőle valami, mert ilyen hidegben a lovak csak egy-két órát vannak karámban, fedelesünk meg nincs. Hóban legalább jókat lehetne terepezni.
2012. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Simán kimehetsz. Az enyém is boxos ma sétáltam vele egyett holnap meg megyek vele szánkózni. :)

Nincs cukorból csak vigyázz hogy ne nagyon izzadjon meg. ;)

2012. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kimehetsz, de figyelj arra hogy ne menj sokáig a ló térdéig érő hóban , csak max. a pártáig érjen a legtöbb helyen, főleg ügetéskor!!! 1 óránál tovább ne menjetek ki. Nem tudom milyen fajtájú a ló és hogy mennyire eddzett. Összesen 15-20 percnél tovább ne ügessetek a magas hóban. Ilyenkor ugyanis a ló magasabbra emeli a lábát és általában nem így közlekedik , ezért más izmokat mozgat meg, és ha izomláza lesz akkor tönkremehetnek az inai is a legrosszabb esetben. Sétáljatok mondjuk 10 percig utána 5 perc ügetés(a mély részeken) akkor nem lesz gond . A kis hóban nyugodtan ügethettek többet is ...:)
2012. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mély hóba szigorúan csak akkor menj bele, ha pontosan tudod mi van a hó alatt, nincsenek-e bemélyedések, buckák. Nagyon veszélyes tud lenni.

Ettől eltekintve viszont belemehet, a fontosabb tényezőket már előttem leírták. Lovaglás után a lábszárait egy száraz törülközővel áttörölheted :)

2012. febr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok ti hol a ló térde???? Mert ha igen, na akkora hóban már lépni se tudna....

Amúgy meg az egyik legklasszabb dolog hóban lovagolni és az égvilágon semmi baja nem lesz a lovadnak benne. Nem kell kikerülni a havat, nincs az a ló cukorból, hogy ne tudna benne menni. Sőt, általában élvezik is! A mieinkre sokszor azért kell inkább figyelni, hogy egy jól megtermett hóbuckába ne hemperedjenek bele. :-) De nyereg nélkül ezt is meg szoktuk engedni nekik, nagyon tudják élvezni!

Lovaglás után lecsutakolod, szárazra törlöd a lábait is, betakarod, ennyi. Nyugodtan lovagoljatok akár órákat is hóban, de figyeljetek rá, hogy olyan helyen tegyétek, ahol tudjátok, mi van a hó alatt, mert az balesetveszéles, ha beleléptek egy gödörbe stb. mert nem látni a hótól. Ismert terepen remekül lehet ilyenkor lovacskázni.

2012. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!