Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen hidegben nem lehet ugrani?

Ilyen hidegben nem lehet ugrani?

Figyelt kérdés
Azt mondta az oktató, hogy azért nem jó a fagyos földön ugrani, mert nincs ami elnyelje a patát leérkezéskor, és így visszamegy az leérkezés a ló lábában. De akkor hóban lehet ugye?
2012. febr. 3. 13:26
 1/8 Mailerdeamon ***** válasza:
Mivel a hó összefagy és csúszik még annyira sem lehet, mint a fagyott talajon.
2012. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valaki itt azt írta, hogy porhóban lehet. A fagyott talaj akkor nem jó?
2012. febr. 3. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A fagyott talaj kemény akár a beton. Próbáld ki egyszer, hogy leugrasz valahol betonra, majd fűre (homokba) és érezni fogod a különbséget. Míg a föld/homok részben elnyeli az ütést, addig a beton visszaveri, ezáltal sokkal jobban terheli az ízületeket, inakat. A fagyos föld is így viselkedik.


Porhóban is csak akkor érdemes ugratni, ha már mélyebb minimum 10-15 cm. A tapadósabb ("hóemberéptős") hóban való ugratásnak szörnyű következményei lehetnek.

2012. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam, hogy porhóban lehet, de én nem próbálkoznék inkább. Kibírjátok ezt az egy hetet, amíg elolvad a hó... A fagyos talaj meg tényleg olyan, mint a beton, amellett hogy csúszik, de szerintem ez logikus... Várd meg a jobb időt, és ne terheld a lovad lábát feleslegesen. Egyébként meg ilyenkor nehezebben melegszik be, ha leizzad, nagyobb eséllyel fázik meg... Szóval pihentesd a témát kicsit szerintem:)
2012. febr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj ha azt akarod hogy a ló ne törje ki a lábát akkor a saját érdekedben most nem csak hogy nem ugrassz (tyűűű..nem is tudom ilyen hogy juthat eszedbe.. ) hanem pályán fel sem ülsz rá, ugyan is ha csak simán kemény lenne de egyenes akkor úgy oké. De mivel a ló kitapossa magának a tegnap előtt még sáros talajt és így nagy mélyedések és göröngyök lesznek, most meg megfagy, hát az szépen fog kinézni, ha a ló belelép és után még ép a lába. Nagy felelőtlenség lenne most lóra ülni, úgy hogy nem terepen vagy vagy nincs fedeles és nem tükör sima a talaj.
2012. febr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Rosszul a mondtam. A fagyott havas talajon csak lépkedni vagy max. ügetni lehet, az ugratás és vágta sérülés és csúszás veszélyes.
2012. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem ugranék a helyedben most.

- Fagyott talaj: nagyon kemény (jobban kopnak a porcok, hamarabb sérülnek az inak)

- Ha hóban: megcsúszhat a ló (az alsó rétegen is akár)

- A hideg miatt: (sokkal hamarabb megfázik a ló munka után...)

Ha mégis ugrani szeretnél tegyél a lovad lábára ínvédőt vagy fáslit legalább 25 percet lépj vele aztán folytasd a bemelegítést, munka után sétálj vele míg ,megszárad, légy körültekintő és nagyon óvatos.

Jó lovazást!:)

2012. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fagyott, kemény talajon nem szabad ugrani. Porhóban igen, de csakis akkor, ha alatta nem valami árkos-göröngyös talaj van. Összefagyott hóban megint csak nem szabad.
2012. febr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!