Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő míg össze szoknak?

Mennyi idő míg össze szoknak?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves magyar félvér kanca lovam. Hoztunk mellé társat csődör shetlandi póni holnap lesz heréltetve. A póni barátkozna de a kancám nagyon "irigy". Mennyi idő míg össze szoknak? 1 hét?
2012. febr. 13. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem fognak összeszokni a te értelmezésed szerint. A lovak között szigorú hiarachikus sorrend van, ennek része, hogy a feljebb álló bizony elzavarhatja a másikat pl a kajától, víztől stb. Ezt szokás úgy megoldani, hogy mindegyiknek külön etetője, megefeleően nagy tere van. Tehát alapvetően mindíg lesz köztük egy versengés, persze pár hét után már jobban megtűrik egymást, az viszont nem túl gyakori (és amúgy már lehetne látni a jeleit), hogy annyira jóan lesznek, hogy akár egy tálból is esznek...
2012. febr. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mosta csödör kint van az udvaron van neki kiszorva széna a 2 éves kancám meg ki tudja dugni a fejét a karámból és az előbb is ketten ettek. Külön istállójuk van.
2012. febr. 13. 10:38
 3/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Először tegyétek őket szomszédos karámokba, bár gondolom a kis csődör még el van kerítve. Ahogy írták, a lovak között sosincs barátság, az egyik mindig kicsit dominálja a másikat, ez normális. Én egy hétig biztos külön tartanám a kicsit, utána kevesebb a harc és a sérülésveszély ha már megszokták egymás jelenlétét. A két lovon múlik mikor szoknak össze, de mivel csak ketten vannak előbb-utóbb rákényszerülnek egymás társaságára. Ez lehet két nap, vagy sokkal több is.
2012. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Mi is így kb. 1 hétre gondoltunk de lehet, hogy lesz 2 hét is. Nem szeretném ha megsérülne valamelyik. :(

2012. febr. 13. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Én még aznap összeraktam a 2 lovat. Amelyik régebb óta itt volt egy 4 éves herélt, és hoztunk mellé egy 3 éves kancát. Előtte már volt itt egy csikó pár hónapig, úgyhogy onnan tudtam h a herélt nagy hisztit nem csinál plusz előtte volt "vendégségbe" máshol is ahol szintén össze volt rakva a többi lóval, meg versenyen is volt. A kanca 2 hónapja van itt de a herélt nem tűri meg maga mellett. Az elején minden reggel azzal kezdődött h körbekergették egymást a karámba aztán megnyugodtak. Most már ezt elhagyták. (Érdekes h amikor a kanca betéved a herélt bokszába akkor nincs semmi probléma, még a zabot is hagyja h egye.) Úgyhogy szerintem ez nagyon lófüggő is. Mielőtt összeraktuk őket összeszagoltattuk őket.
2012. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én azért nem rakom őket össze merta kancámat választáskor hozztuk el..így egyedül nőlt fel és teljesen elszokott más lovaktól. Féltem azért a picit. Amúgy a Pici az barátkozna 10 lóval volt együtt köztük csödörök is és kancák is voltak..De azért a Kancám végett várok még hétvégéig. Talán megnyugszik valamilyen szinten! :)
2012. febr. 13. 20:16
 7/9 x) ***** válasza:
Igazából valamilyen szinten elkerülhetetlen hogy összebalhézzanak... Ilyenkor próbálgatják a határokat meg az erőviszonyokat. De azért pár hét és kialakul a rangsor. Csak azért oda kell rájuk figyelni ha nagyon eldurvul a helyzet.. főleg hogy nincsenek éppen "egy súlycsoportban" :) Egyébként a féltékenység problémát még az összeszokott lovaknál is nehéz megoldani :)
2012. febr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A tegnapi 20:10-es vagyok.

A heréltem is egyedül nőtt fel, fél évesen hoztuk el. Az meg lehet előny is, hogy nem egyformák az erőviszonyok, mert akkor a gyengébb hamar megadja magát. Igaz azt is számításba kell venni, hogy frissen lett herélve a póni, nehogy valami baja legyen. inkább várd meg amíg rendbejön.

2012. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem fogadja még el a kancám. =/

Felé rúg..a seggét meg is rúgta.

A heréltetés elmaradt..=/

2012. febr. 27. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!