Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet csinálni, ha a ló a...

Mit lehet csinálni, ha a ló a zabla után megy?

Figyelt kérdés

Van egy paci, végülis "belovagolt", de régebben kocsisló volt, így nagyon a szája után megy, csak a zablát követi, a testsúly és csizmasegítségekre nem reagál, nem ismeri őket. Elindítani cuppogásra lehet, visszavenni pedig fütyülésre, sisegésre. Most én kaptam meg őt, viszont ezen változtatni szeretnék, szeretném, ha csizmára elindulna, testsúly segítségekre reagálna, ha meghúzom a derekam, megállna, és reagálni a hang és szársegítségeken kívül másra is. Ezt hogyan érhetném el?

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2012. febr. 14. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Add neki helyesen a segítségeket, de segíts neki azzal is, hogy az általa ismert jelzéseket is adod. Fokozatosan finomítsd, egyre inkább hagyd el a hangjelzéseket, meg fogja érteni. Csak amíg rá nem jön, hogy mit csinálsz a hátán, addig kell neki, hogy az általa ismert jelzéseket is kapja.

Nagyon sok évvel ezelőtt lovagoltam ilyen lovat, átlovagolható, csak időt kell neki hagyni. Megtanulja.

2012. febr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Először mindig kínáld meg a helyes segítségekkel és ha nem reagál, akkor adj neki olyan segítséget, amit ismer. Idővel rá fog jönni, hogy a két segítség mindig egymást követi és már az elsőre reagálni fog.

Fontos, hogy először mindig jelzésértékű segítséget adj, megadva neki az esélyt és csak utána erősebbet, határozottabbat.

2012. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek!
2012. febr. 14. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!