Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora lehet a max méretkülön...

Mekkora lehet a max méretkülönbség fedeztetésnél?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 122 cm-es pónim, és mekkora magas lehet az a mén, amivel még nyugodtan befedeztethetem? Van egy 140 cm-es csődörtől csikója, szóval gondolom eddig még oké a dolog. Vélemények, tapasztalatok?
2012. febr. 15. 14:31
1 2
 1/17 noni2000 ***** válasza:
0%
Sztem nem számit a méret. Mert gondoljatok bele hogy a vadonban is voltak sokkal kisebb lovak és nagyobbak is és hát azok is párosultak.
2012. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Mailerdeamon ***** válasza:
78%

Ostobaság, nagyon is számít a méret. Egy póni kanca a nagyméretű csődörtől születendő csikóját kihordani sem valószínű, hogy tudja, de megelleni biztosan nem.


Nincs tapasztalatom, de én annál nagyobb mént már nem tennék rá. 149 centi felett különben sem póni.


Miért szeretnél rá nagyobb mént? Milyen fajta a kancád?

2012. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

max. 145-ig tegyél rá mént..nem árt az óvatosság. ;)

Sok szerencsét

2012. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Welsh póni a kancám, egy erős csontú, robusztus kis paci. Mi már rákérdeztünk egy állatorvosnál ez ügyben. Szerinte nincs gond a nagyobb csődörrel, de természetesen itt nem az 160 fölötti lovakra gondolok, az már sztem is túlzás. Az lenne a lényeg, hogy a lehető legnagyobb csikót kéne kihozni az ő és egy nagyobb mén keresztezésével, de természetesen úgy, hogy ne a kanca lássa a kárát a dolognak.
2012. febr. 15. 17:15
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Ez igaz, ahogyan egy vékony félvérre sem engdedünk egy percheron mént, úgy egy pónira sem egy nagyobbat. Arra vigyázz, hogy ne legyen sokkal nagyobb tőle. Egy másik póni lenne rá a legmegfelelőbb.
2012. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mailerdeamon, igazából nem kéne leostobázni mást, mert pofáraeshetsz ha éppen baromságot mondasz!

Méret szempontjából semmiféle korlát nincs, ezt a jelenséget anyai hatásnak nevezik, lényege pedig, hogy függetlenül attól, hogy a csikó génjei alapján mekkorára nőne, az anya szervezete lekorlátozza a maximális méretét. Az oka nyilvánvaló, ám eredménye, hogy akármekkora lóval, akár shire-al is lehet fedeztetni, vagy jobban mondva mesterségesen megtermékenyíteni, hiszen itt a gondot inkább az jelenti, hogy mekkora tömegű mént bír el a póni. Egy 150cm feletti lóval én természetes úton nem próbálkoznék, mesterséges úton korlátlan, noha még az említett shire esetén is csak 150cm körül várható az utód.

2012. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, egy ügető kancára ráengedtek egy robusztus hidegvérű mént. Az eredmény tragédiával végződött, mert az ellés nagyon nehéz volt, a csikó nem élte túl, és a kancáért is sokat kellett fizetni az állatorvosnak, hogy megmaradjon. Akkor az állatorvos azt mondta, hogy mindez ez miatt volt, mert túl nagy mén volt az apaállat. Mellesleg a csikó is nagy volt, ezt még egy hülye is látná. A véleményemet erre alapozom.
2012. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mailerdeamon ***** válasza:

Tudod, vannak ebben a világban íratlan szabályok. Ha fedezteted az 120-as kancádat egy 170-es ménnel megnézhetem az eredményt? Már egyáltalán ha lesz mit megnézni, ugye. Csak mert nem a te lovadról van szó még nem kell másnak teljesen magabiztosan olyan tanácsot adni, ami a lova és a csikója halálához vezethet.


Ha welsh a kanca akkor gondolom egy nagyobb welsh vagy kisebb arab mént szeretnél rá, hogy kicsit nagyobb méretű legyen a csikó. Valamivel nagyobb lovaglópóni lehet belőle. Néztél már mént?

2012. febr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Rebce ***** válasza:

17:35-ösnek:

Mond csak, te mióta vagy lovak közelében? Fedeztetést, ellést, egyáltalán vemhes kancát, vagy pár napos csikót láttál már? Félek megkérdezni, de lovat láttál már????

Ne is haragudj, de az anyai hatás nem arról szól, hogy egy pónit be lehet rakni egy shire mén spermájával... Attól még, hogy a kanca kicsi, még ugyanúgy fejlődik a csikó. Ja, bocs, mégsem, mert ha kicsi neki a hely, akkor torzulhat, ha pedig túl nagyra nő, a kanca vagy elvetél, vagy nem jutnak el az ellésig, vagy az ellésnél történik tragédia. A póni-hidegvérű keverékeknél nem a kanca a póni, hidd el nekem!


Kérdezőnek:

Én dolgoztam oktatóként, és volt egy nagyon jó kis futószáras póni, akivel dolgoztam: egy welsh kancából született és az apja bábolnai arab volt. Intelligens, gyerek barát kis ló lett belőle. Ha nagyobb lovat szeretnél, de a kis kancádtól szeretnél csikót, én mindenképpen a shagyát ajánlom :)

2012. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mailerdeamon ***** válasza:
Én sajnos nem tudom pontosan mi a max. egy ekkora kancánál, de nem lenne nagy rá egy shagya? Azért azok bottal 150 felett vannak bőven. Az már legalább 30-35 centi.
2012. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!