Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovas szakmákat tudnáto...

Milyen lovas szakmákat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

nemsokára tovább kell tanulnom és szeretnék lovakkal foglalkozni. de tenyészteni nem nagyon. lovagolni imádok és a lovakat is nagyon szeretem. ezért gondoltam hogy ebben a szakmában indulok el. köszi a válaszokat előre is.

14/L


2012. febr. 15. 19:29
 1/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha jól tudom van olyan szakközép, ahol pl. belovaglói végzettséget kaphatsz. Aztán hogy a gyakorlati képzés miből áll, mennyire tanítanak meg lovakkal, csikókkal bánni, fogalmam sincs, de gyanítom hogy nem nagyon.


Igazából ha lovakkal akarsz foglalkozni akkor az a legfontosabb, hogy kiváló lovas legyél. Ezt suli mellett el tudod érni, később pedig a megfelelő tanfolyamon megszerzed az adott papírt, ami kell ahhoz, hogy az adott tevékenységet hivatalosan folytathasd (már ha egyáltalán szükséges). Ott sem tanítanak szinte semmit a lovakról, lovaglásról, csak egyszerűen kell a papír - de tudás nélkül nem ér semmit.

2012. febr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Körül lehet nézni a lovas társadalomban és látni ,hogy mennyire "színvonalas"az oktatás egyes iskolákban.


Szerintem amit érdemes megcsinálni Okj-s tanfolyammal a belovaglói, edzői és bírói tanfolyam. Viszont ahoz h bíró és edző lehess kell egy bizonyos versenyzési idő(pár év nem tom pontosan éppen most mennyi ) . Meg persze sok tudás, amit a lovakkal való élet ad meg.

2012. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én lovasoktatói pályán indulok pl.. ebben bennevan a lótartás, pálaépítés, gyerek/ felnőtt oktatása, versenyzés..:) minden amire vágyok ebben bennevan:D
2012. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Az egy dolog, hogy "benne van", de gondolj bele, hogy mit tanítanak egy lovasoktatói tanfolyamon, amitől jó oktató leszel. A nagy semmit. És szomorú, hogy bárki lehet papíros oktató aki látott már lovat.


Én inkább azt mondom, képezze magát a lovas amennyire csak tudja, élete végéig folyamatosan és mellé legyen meg a muszáj-papírja.

2012. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jobban jársz, ha megtartod hobbinak, és inkább olyan szakmát választasz, amiből később meg fogsz tudni élni.

én kicsi korom óta rajongok a lovakért, pesti létemre vidékre mentem mezőgazdasági szakközépbe, aztán agráregyetemre, és nagyon nehéz jó munkát találni, ahol megbecsülnek és meg is fizetnek.

ha újra tehetném, nem így döntenék.

2012. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!