Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit eszik egy 170 centis ló?

Mennyit eszik egy 170 centis ló?

Figyelt kérdés

nem árra vagyok kíváncsi, ne is idegesítsetek vele, hogy leírjátok, csak kb. mennyit eszik naponta mennyiségre?

tritiká lé, kukorica és árpából?

hány fangliva?

egy 12 literes vödörből mennyit eszik meg ? fél vödörrel? 3/4-ed vödörrel? 100 vödörrel?

mennyive eszik többet, ha galoppozok?

mennyit iszik?

és mi az, hogy zab?


nekem a 3 föntiből van


kössz!


2012. febr. 19. 09:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

ja és a szénát kifelejtettem?

abból mennyi kell? az is van

néha almát is annék neki meg néha koszkaszukrot

és van még valami?

2012. febr. 19. 09:27
 2/12 A kérdező kommentje:
krumplihaj, almahaj zölcség gyümölcs maradékok
2012. febr. 19. 09:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem hízlalni akarod és nem mezőgazdasági munkát végez akkor felejtsd a a kukoricát! Egyrészt bolond lesz tőle, másrészt elhízik.Nem a mérete számít, hanem a végzett munkájához kell beállítani a kaja adagját. Annyi vödörrel eszik meg ahánnyal csak elé raksz ezért kell szabályozni.

Én idomítgatom (néha versenyzem) az enyémmel. Reggel 2 fándli zab+széna, délben 2 fándli zab +lucerna este is 2 fándli zabot kap és mellé szénát vagy lucernát.Néha kap kiegészítő tápokat és korpát is.

Víz: egy egészséges lónak naponta szüksége van legalább 20-30 L vízre ha nem többre(főleg nyáron).Ha galoppozól akkor sem fog többet enni, ez nem kocsi.

2012. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem ezt így nem lehet megmondani... viszont kockacukrot ne adj neki mert tönkremennek a fogai!
2012. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivan? Kockacukortól tönkremennek a fogai? XD
2012. febr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
koszkaszukrot :D :D :D jól indul a nap :D
2012. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A kockacukor hosszútávon tényleg káros a fogakra!
2012. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

9:34-es kösz

ilyenekre gondoltam, mások is leírhatnák

de egy kicsit konkrétabban is leírhatnád az adagot, mert fangliból van rengeteg féle

ha vödröt mondanál, és hogy hány literest, az sokkal jobb lenne


és kössz

2012. febr. 19. 15:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha te ki akarod dekázni neki a kaját akkor bele se kezdj. Szénából is nagyon sok kell. Szinte mindig ott kell lenni előtte. Ha nincs aki segítsen ebben, ha nincs aki ápolja azt a lovat, ha nincs olyan aki ért hozzá több éves tapasztalattal, akkor inkább hozzá se kezdj. Az hogy az a ló akkor galoppozzon veled, és úgy ahogy azt te akarod, ahhoz sok munka kell. Kemény munka napi szinten. Ők nem olyanok mint a KISKUTYÁK ( kicsit simogatod és már csóválja a farkát.) Le lehet húzni amiért igazat írok, de gyerek korom óta vannak lovaink, és most is van 3. De a napi 2 óra munka csak arra elég hogy kapjanak enni inni, picit mozogjanak, Friss széna, abrak. és ennyi. Trágyázás, aljazás, futtatás, már hétvégi program. (sajnos)
2012. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A ló szénát eszik, és úgy van beállítva az emésztőrendszere, hogy folyamatosan eszegessen. Az nagyon nem egészséges, ha egyben sok abrakot megkap.


Szénából napi 25kg körül eszik meg. Ha nem dolgozik, vagy csak keveset, akkor LEGFELJEBB napi 1-2 fangli árpát adnék neki, kukoricát semmiképp. Ha napi 2-3 órát dolgozik, akkor lehet kicsit több abrakot adni, mondjuk 3-4 fangli, amiből a negyede kukorica. De azt is inkább csak ha hideg van.

A lényeg az, hogy széna legyen előtte mindig.

2012. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!