Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pontosan mit eszik a ló?...

Pontosan mit eszik a ló? Mekkora ló való nekem?

Figyelt kérdés

Jóóóóh, a rövid kérdés hülyén hangzik, de pontosítok 2 részben. xD


1.: Diót, mogyorót, szotyit, és hasonlókat ehet? Cerbona müzliszeletet, vagy kekszeket? (Igen, azt gondolom hogy utóbbi 2 nem túl hasznos neki, de kifejezetten nem árt, igaz?)

2.: Mondjuuuk... 100 kilónként mennyit eszik egy ló? (Széna, átlagosan. A plussz takarmány már más kérdés)


MÁSIK:

Én vagyok most elméletileg 158 cm, 12/L. Hány cm marmagasságú ló való nekem?


2011. dec. 17. 16:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
amíg növésben vagy én nem ajánlok lovat,mellesleg ha nem is tudod mit eszik,akkor meg pláne,a széna meg az abrak nem a súlyától függ,hanem a munkavégzésétől
2011. dec. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szeretem amikor a válaszolók ilyen kedvesek. 7 éve vagyok lómániás, és ezalatt az idő alatt fokozatosan tanulgattam. 2 éve lovagolok, és 1 éve komolyabban terveztem a saját ló tartását...
2011. dec. 17. 16:15
 3/19 anonim válasza:
53%
Ha ilyen alapvető dolgokat nem tudsz akkor szerintem el se kezdj lovat keresni ... olvasgass könyveket a lovakról, természetükről és egyéb dolgokról de míg semmit nem tudsz róluk nem ajánlom :-) és ezt egyáltalán nem rossz szándékból mondom! Ne akarj mindent elsőre!
2011. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

(Mellesleg nagy hangsúlyt fektetnék arra, hogy nem lovaglásmániás, hanem LÓMÁNIÁS vagyok. Nem hirtelen elhatározásból ütöttem a hasamra, hogy "kell egy ló", most viszont egy olyan halaszthatatlan lehetőség tárult elém...)


U.i.: nem igazán láttam még falun olyna lótulajdonost, aki évekig készült volna a lótartásra, illetve városban vagy falun egyaránt olyannal sem, aki a kutyatartást ilyen sokáig halasztotta volna. Még fél évem van pótolni a hiányzó téglákat a tudásom falából.

2011. dec. 17. 16:18
 5/19 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy ezek sem könyvekben, sem lovardában nem tudhatóak meg. Nem viccből írtam ide! :/
2011. dec. 17. 16:20
 6/19 anonim válasza:
Itt nem erről van szó! Figyelj, ha lovagolsz vagy bármilyen módon lovakkal voltál, gondoskodtál róluk akkor(gondolom) megfigyelted mit esznek. (Sőt egyáltalán aki járt már istálló közelben az is tudhatja) Az meg hogy milyen ló való neked nem a magasságától függ - (bocsánat de ez nagyon buta kérdés) Attól hogy egy ló 180 cm marmagasságú még lehet hozzád való csak nehézkes a felszállás - sőt póni is lehet hozzád való a 135 cm marmagasságával! Ez nem ettől függ!!! :-) Úgyhogy már itt megbukott a sztori!
2011. dec. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nos... Megsúgnám, hogy alacsony, vagy túl magas lovon kényelmetlen a lovaglás, a lábsegítségek nem megfelelőek...


A kérdés kiegészítését pedig nem ártana elolvasni.

Mellesleg hiába láttam már falun, hogy héjastul földimogyorót adtak a lónak, nem óhajtom utánozni.

2011. dec. 17. 16:31
 8/19 anonim ***** válasza:
Mivel az ilyen alap dolgokat nem tudod neked semmilyen ló nem való ;)
2011. dec. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántani akarlak, de már csak a korodból adódóan nem biztos hogy való neked otthon tartott saját ló.

Én 9 éves koromban határoztam el, hogy szeretnék egy lovat. Azóta végignéztem hogy az összes barátnőm kap/vesz.

Sok nyarat lehúztam egy tanyán, ahol több ló volt rám bízva (természetesen az elején felügyelettel)

És 20 múltam már, mire vettem egy sajátot.

Én olajos magvakat nem etetnék vele, nem biztos hogy nem szabad, csak valahogy nem érzem őket lókajának.

Műzliszelet, keksz kizárva. (cukor)

szénát azt nem tudom így súlyra, egy olyan jó nagy villányit szoktam adni.


Én kicsit magasabb vagyok mint te, 160-170 közötti a lovam. de te még valószínűleg nőni fogsz, de ekkora magassággal 160 és fölötti az már jó.


(Egyébként pónikat és 190 fölötti sportlovat is lovagoltam, és mindegyik elég jól ment, csak egyik volt furcsa a másik után. szóval annyira nem számít a magasság. Mondjuk a póni is a magasabb kategóriába tartozott.


Szóval ha szüleid nem értenek a lovakhoz, nincs ki segítsen neked otthon, akkor még várnék vele, a lótartást elég nehéz könyvből és netről tanulva jól csinálni, azt ki kell tapasztalni.

2011. dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm-köszönöm-köszönöm-köszönöm!!! *-* Ilyen a jó válasz. *.* Ugyan a kedves utolsó leírt6a a véleményét, de válaszolt is, illetve még azt is leírta, miérzt gondolja azt, amit. *.* Kösziiii... *.*


Amúgy a többieknek mondanám, hogy én azt vágom, hogy a lúúú rétiszénát, ritkán lucernaszénát, ami nem olyan jó füvet, almát, répát, dinnyét, sárgadinnyét, akár szilvát, cseresznyét, barackot eszik, zabot, mondjuuukk... Kukoricát, lenmagot... Mindebből tudom, mikor mennyit... Pont a szénát nem, mert olyannyira változó, helyenként és lovanként, hogy az valami elképesztő... :OO

2011. dec. 17. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!