Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam mellé pónit? Mennyit...

Lovam mellé pónit? Mennyit eszik a póni?

Figyelt kérdés

Összesen 3 ló van itthon, de csak egy a sajátom. Mivel az egyik egy csődör (apám lova), a másik meg már elég idős, 24 éves kanca, ezért arra gondoltam, hogy az én lovam mellé vehetnénk egy kis pónit, ha az öreg kancánk meghalna, akkor ne legyen egyedül, mert hát a csődör mellé nem tehetem.Még nem esedékes, ezért csak egyenlőre kérdezem. A kérdésem az lenne, hogy egy kis póni mennyiben különbözik a nagy lovaktól? Mármint mennyit eszik?

Mindig is nagyon szerettem volna egy pónit, de szeretném tudni, hogy mennyire éri meg a póni, vagy inkább egy másik nagy ló legen?



2011. nov. 24. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem javaslom a pónit, ha van lehetőséged nagy lóra. A póni se eszik sokkal kevesebbet, ugyanannyit trágyázik szinte, ráadásul kekecebb fajta, sokkal gyakrabban piszkálják a nagy lovakat. Tapasztalat, van egy pár pónink. Ha valami ribillió van az istállóban vagy a karámban, az tuti valamelyik pónitól indul. Ráadásul nagy francok, a villanypásztoron úgy mennek keresztül, mint ha ott se lenne - a kis shetik pl. lehajtják a fejüket, a dús sörényükkel megemelik a zsinórt, így nem érzik, hogy üt és már kinn is vannak. Fakarámot alacsonyabban kell keríteni, mert térdre áll és kimászik. Rengeteg baj tud velük lenni. Aranyosak, szeretem őket, de igazából nem ideális szerintem. Nálunk gyerekek lovagolják őket, de ha te már nagy vagy egy pónihoz, akkor a mozgatásával is gondjaitok lesznek. Az nem elég neki, hogy a karámban van, illik a pónit is dolgoztatni valamelyest legalább. Szóval szerintem nagy ló.
2011. nov. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pónik szerintem még többet is esznek viszonylag, mint egy nagy ló! Bár szerintem okosabbak meg nehezebben is betegednek, én szeretem őket. :)
2012. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah és én 14 évesen kaptam meg a pónimat, azóta sokat nőttem, de még mindig nem kicsi hozzám. 168 centiméter vagyok, hosszú lábakkal, de így sincs gond. :) Nagy méretű póni, de azért póni :D
2012. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
attól függ mennyit eszik, hogymilyen póni nagy vagy kicsit akarsz?
2013. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!