Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan fogok kezdeni? (többi...

Hogyan fogok kezdeni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Már kilenc éve lovagolok,de egy esésem után anyukám megijedt,és nem engedett lovagolni. Ez tavaly történt ,és már nagyon hiányoztak a lovak,ezért rábeszéltem hogy megint járjak. Arra lennék kíváncsi(a tapasztaltabbakat kérdezem) hogy ha most visszamegyek,az alapktól kezdem megint,vagy folytatom ahol befejeztem? Persze azzal tisztában vagyok,hogy át kell majd ismételnem a dolgokat :)
2012. febr. 20. 05:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát én pl. 5 évig lovagoltam, de aztán anyagi okok meg a tanulás miatt abba kellett hagynom... Rá 2 évre nekem is hiányozni kezdtek a lovak, ezért elmentem egy lovardába, ahol kb. a 3. órán estem vágtából és nagyon megijedtem, pedig előtte is estem sokat :) akkor megint kimaradt 3 év és most szeptember óta járok ismét, oda, ahol kiskoromban kezdtem :) szép lassan visszaadták az önbizalmam és már vígan vágtázom! :) gondolom egy év kihagyás után lesz 4-5 ismétlő óra, de hamar belejössz megint! :)
2012. febr. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha hozzáértő az oktató, akkor biztosan futószárra tesz először, hogy az önbizalmad is helyreálljon, meg újra fel tudd venni a ritmust. Aztán ha jól megy, simán elenged szabadon is.
2012. febr. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mailerdeamon ***** válasza:
Egy kicsit mindenkinek vissza kell lépnie újrakezdéskor, nem lehet pont onnan folytatni ahol abbahagytad, mert elszoktál már a lovaktól, és hiába nem lehet elfelejteni, az ülésed, az izmaid nem olyanok mint akkor amikor rendszeresen lovagoltál. Ennek mértéke persze attól is függ, hogy milyen szinten lovagoltál, kilenc év alatt gondolom már eljutottál valahova, néhány ismétlő óra után már fogod tudni ugyan azt a szintet hozni.
2012. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) én igazából nem ijedtem meg,csak az a kezdeti megdöbbenés volt meg,hogy huh ez az első esésem,de utána rögtön visszaszálltam :) de akkor örülök hogy nem kell 100%-ban bepótolnom azt az évet :D ^^
2012. febr. 20. 09:30
 5/12 A kérdező kommentje:
3. válaszadó:hát,akkor kezdtem volna ugratni kövi órán,de gondolom ez jelen esetben nem sokat számít :)
2012. febr. 20. 09:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az elejétől kezded, csak gyorsabban haladsz :)

Tehát futószár, lehet h kicsit szár nélkül.


Oktatótól függ.

2012. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mailerdeamon ***** válasza:
65%

Kilenc évig nem estél? Mit csináltál addig? :)

Elég jó lovai lehetnek az oktatódnak.

2012. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kicsit visszaülsz futószárra önbizalom növelésre, meg jó újra előhívni a szükséges izmokat. Jó kis izomlázad lesz utána. Pár alkalom futószár, aztán szerintem újra szabadon mész, a lovaglás olyan, mint a bicikli, nem lehet elfelejteni.
2012. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 20 évet hagytam ki.., igaz csak hobbilovas voltam. Olyan volt, mintha egy év sem maradt volna ki.
2012. febr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én kb 2 hónapot hagytam ki, 1 éve lovagoltam már kb. Vosszatettek futószárra:SS ez már 2 éve volt. de hogyha hozzáértő az edző, akkor téged is visszatesz futószárra

12/L

2012. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!