Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikortól lehet önállóan,...

Mikortól lehet önállóan, osztályban lovagolni?

Figyelt kérdés
Szóval nem futószáron. Tudom, hogy erre nincs konkrét válasz, mert attól függ, de mondjuk 20 - 30 alkalom, vagy 5, vagy 50?

2012. febr. 21. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én kb 10 alkalom után mentem először osztályban, de pl terepen voltam előbb is... teljesen változó. Hány éves vagy?
2012. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mailerdeamon ***** válasza:
59%
Amilyen hamar megtanulsz olyan szinten ülni a lovon mindhárom jármódban, hogy az ülésed a kezedtől független, tehát már nem kapaszkodsz sehova, se a lábaddal, se a kezeddel. Néhányan még futószáron megtanítják hogyan hajtsd, hogyan állítsd meg, vedd fel a lovat. Hogy ez mikor jön el függ tőled is, az oktatódtól, a lovától és hogy milyen gyakorisággal jársz lovagolni.
2012. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az önálló és az osztályban két külön dolog. Az osztályban lovaglás is olyan mint a futószárazás mert a lovak mennek egymás után mint a programozott gépek. Osztályba lovaglással nem lehet önállóan megtanulni lovagolni. Miután már biztonságosan tudsz futószáron kapaszkodás nélkül vágtázni. Sok helyen elég ha csak ügetni tudsz biztonságosan kapaszkodás nélkül, úgy, hogy a szárat fogod, és közbe nem a szájába kapaszkodsz a lónak. Ez tőled függ, hogy mennyi idő után tudod elsajátítani.
2012. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Két külön dolog, de futószár nélkül szabadon karámban csak akkor ha biztosan ülsz és a kezed szártól független, és elég jól tudod a segítség adásokat.
2012. febr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pfffũ, én nem is tudom már. Kb. olyan 20-22. alkalommal, de ez nem attól függ, hogy háyadik alkalommal vagy, hanem, hog mennyire tudsz biztonságosan ülni a lovon, és mennyire tudod irányítani, mert lovas balesetek is történhetnek! Az edzõ dönti el. De azt megbeszéli, hogy pl. tizenegykor mész lovagolni és akkor szól a másik lovasnak, hogy õ is akkor menjen.
2012. márc. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!