Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez most ilyenkor mi nála,...

Ez most ilyenkor mi nála, miért viselkedik így (mm a lónál)?

Figyelt kérdés
Mikor megérkezek, mindig észre vesz és oda jön a hozzám. Mindig követ bármerre megyek. Ha elindulok a másik irányba fut velem. Ő a karámba van én nem. De aztán megállok, és egy ideig szaglász, meg birizgál aztán mintha bekattanna valami az agyába elkezd csipkedni, meg harapdálni, meg elkezdni kapkodni a fejét amikor megpróbálok hozzáérni. Persze ilyenkor mindig kap egy- egy sallert, szóval nem lehet elkanászodva, mert én aztán nem hagyom. Aztán újra normális. Eltelik 10 perc, újra rájön ez a viselkedés, és kapál, meg sunnyog és csipked. alapból nem egy bamba jószág, de ez milyen viselkedés nála? Ez t miért csinálja?
2012. febr. 25. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Játszik. Én is ha kergetőzök a lovammal, akkor utána ágaskodik mellettem, csipked, és bököd, mert játszani akar. természetesen nem hagyom, hogy túlzásba vigye, de amíg látszik, hogy csak hülyéskedik, addig nem kell miatta aggódni. Ez teljesen természetes, ő így hív játszani.

Az, hogy sunnyog, nem mindig jelenti azt, hogy valami rosszat akar. Néha ez is a játék része, az enyém akkor sunnyog játéknál, ha nem engedem magam elkapni, és olyankor bosszankodik.

De mondom, ez nem furcsaság, és semmi baj nincs, csak játszik és olyankor csipkelődnek. :D

2012. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem! :) köszönöm :)
2012. febr. 25. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!