Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovak valók nekem?

Milyen fajta lovak valók nekem?

Figyelt kérdés
Mindjárt 12 éves vagyok, kb. 55 kiló és 163 cm körüli :DD most tanulom a vágtát. Amúgy nem nézek ki kövérnek mert magas vagyok :)) Milyen fajta lovakat ajánlanátok nekem? Amik elbírnak és a szintemnek is megfelelnek :)
2012. febr. 27. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány ezer forint a maximum? :) Ezt fontos lenne tudni.
2012. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem venni fogunk szóval nem eladó lovakat keresek hanem hozzám illő fajtákat (talán majd később veszünk de most még nem fogunk egyenlőre)

Kiwi vok a fajtákra amik nekem valók :D én am egy kisbéri félvéren szoktam lovagolni :D

2012. febr. 27. 14:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hát ez teljesen fajtafüggetlen. Ha lovat veszel, a lelke fogjon meg, ne a borító.
2012. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
csak mert pl. egy póni már nem való nekem :DD
2012. febr. 27. 14:15
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
hát, akkor minden, ami nem póni. x)
2012. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
73%
Na, akkor minden más, ami nem póni. Ügyes vagy te, meg tudod oldani.
2012. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
73%
áhhh, megelőztél :D
2012. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én magasabb vagyok mint te, és kicsit nehezebb, és amég nem vettem sajátot, elég gyakran lovagoltam pónit. Nem kell őket lenézni :)

A lónak nem a fajtája a lényeg, hanem a személyisége :)

2012. febr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

(Ez már körülbelül a 100. ilyen kérdés, és egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet kicsit utánaböngészni a régebbiek között, de mindegy.)

Most akkor elmondjuk 100adszorra is, hogy teljesen fajtafüggetlen. Mire kell? Hobbira? Sportra? Ha sportra, milyen sportra? Díjlovaglás? Díjugratás? Military? Terep?


Figyelj, tapasztalatlan vagy, tehát egy 8-10 év körüli, nyugodt, tapasztalt, akár versenymúlttal is rendelkező, könnyen kezelhető heréltre, vagy kancára kell fókuszálnod. Semmi esetre se akarj csődört!

Pónit ne vegyél, mert kinövöd, viszont érdemes elgondolkozni azon, hogy milyen célra szeretnél lovat. Sport célra pl ott vannak a kisbériek, magyar félvérek, magyar sportlovak, de hobbira tökéletes lehet egy sodrott is.


Egyelőre viszont azt ajánlom, informálódj és tanulj még egy kicsit a lovakról, mert aki ilyen kérdéseket tesz fel, az még nincs kész egy saját lóról gondoskodni.

2012. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó választ köszönöm, igazad van :)) amúgy hobbira kéne :)
2012. febr. 28. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!