Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovak valók nekem?

Milyen fajta lovak valók nekem?

Figyelt kérdés
Mindjárt 12 éves vagyok, kb. 55 kiló és 163 cm körüli :DD most tanulom a vágtát. Amúgy nem nézek ki kövérnek mert magas vagyok :)) Milyen fajta lovakat ajánlanátok nekem? Amik elbírnak és a szintemnek is megfelelnek :)
2012. febr. 27. 14:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

TELJESEN MIND 1 ...... amilyet szeretnél!!

Fajtafüggetlen... a leg bolondabbnak ítélt fajtákból (pl: Angol telivér) is van tök nyugodt és aranyos egyed, és a leg nyugodtabbnak ítélt fajtából(pl: Hannoveri, Fríz) is van idegbeteg vadállat. Ez a két véglet minden fajtánál meg van...a természetét vedd figyelembe.

Szeretnéd, ha kicsit temperamentumosabb lenne, kicsit menősebb amit nem kell agyonrúgni ahhoz hogy elinduljon? Vagy legyen kicsit lomhább és alvajáró XD.... nézz meg néhány lovat, próbáld őket ki és válaszd ki a számodra leg szimpatikusabbat! :)

2012. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Itt abszolút nem arrol kell beszélni, h milyen fajta, hanem h milyen az egyénisége, ill személyisége. Ha egy póni aranyos, nem rohan, nem ilyedős stb., akkor egy póni ish jó neked!És ha az a kisbéri félvér aranyos terepen nem ilyedős, puha szája stb, akk semmi gond!!Ne így fogd fel, h 12 éves vagyok és xy kg, centi!!! :)
2012. febr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy ne pónit vegyél!!!

Ne feledd, hogy növésben vagy!!!! A póni max. 1 évig még elbírna, de utána mit csinálsz vele? :S

Bemásolok neked egy magasság táblázatot és megérted jobban a dolgokat ...


Magasságod Ló MARMAGASSÁGA!

120 cm alatt 112cm alatt

120-130 cm 112-127 cm

130-145cm 127-137cm

145-160 cm 137-147cm

160-170cm 148 cm FELETT ( normál ló )


Szóval neked a legjobb egy egyszerű ló....nem póni!!! XDD

A póni a 4-8 éveseknek való....nem a 12 éves nagy "nőknek"..... az utolsó válaszoló azt írta hogy mind1 hogy póni vagy sima ló.... hát szerintem meg nem ....

Nem mind 1,hogy egy ló úgy visz a hátán, hogy majd meg szakad veled ... vagy pedig úgy hogy neki is kényelmes a lovaglás....

2012. febr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát igen.... nem jó neked már a póni!

Kicsit előbb kellett volna felébredni...mondjuk 6 éves korodban és akkor kb. még 10 éves korodig simán lovagolhattad volna, de tovább nemigen, mert ha nehéz vagy neki akkor csak tönkreteszed....túlerölteti az ínait, meg a hátát.... te minek örülnél jobban?

Ha egy 10 kg-os gyerekkel a hátadon kéne rohangálnod, vagy egy 40-50 kg-ossal?? :)Szerintem az előbbi (10kg) jobban hangzik, nem? :)

Vannak lovardák, ahol egyszerűen nem engednek felülni a normál 150-160 cm marmagasságú lovakra, ha 60 kg fölött vagy!!

Szerintetek miért találták ki, ezeket a táblázatokat amiket az előző válaszoló is írt???

Ha ennyit nem tudtok az már tényleg szégyen !

Azért a ló ereje sem végtelen! Most például hogy néz ki egy 100kg-os ember egy 160 cm -es (kis)lovon??? Akárhogy nézzük az már állatkínzás...nem herkules az a ló, hogy mindent elbír!!!

Egy 100 kg-os ember minimum 170-180 cm-magas lovon üljön, aminek meg van az ereje ahhoz a kaliberű emberhez!


A lényeg ... vehetsz bármilyen lovat, ami 160 cm felett van.... Persze lehet 150 cm is...attól függ, hogy mennyire szereted a nagy lovakat de 150 alatt nem ajánlom!!

Én imádom a mai napig a nagy lovakat, mostanában 180-190cm magasakon ülök :) holott csak 50 kg vagyok, de számomra kényelmesebb a kisebb 160-165 cm-es (cob típusú) lovacska. :)

Üdv, egy 19 éves tapasztalt lovas ...

2012. febr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!