Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom milyen edzésterv...

Nem tudom milyen edzésterv legyen, hogy osszam el a napokat. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Bocsi a kérdésért, tudom sokan kérdezik.5 éve lovagolok egy lovat amit megvettünk de ebben az egy hónapban tök lapos edzéseink voltak mert újat nem tudok neki tanítani, és heti 2x ugrok,de összevissza.Nem tudom elosztani a napokat.Szerintetek ? :/
2012. febr. 29. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem nekünk kell tudni, nem ismerünk téged sem a lovadat, ülj össze az edződdel, majd Ő elmondja mi hogy legyen. Ha nincs edződ, akkor szerintem első sorban szerezz egyet, ha nincs rá lehetőséged, vagy az edzővel járó plusz költségek már nem férnek bele, akkor meg kérdezd meg a ló előző tulajdonosát, hogy Ő hogyan lovagolta, mit, mennyit, stb.
2012. febr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Edző sajnos már kizárt,így is új nyerget kell venni,meg a ló előző tulajdonosa nem lovagolta.Csak én.De akkor edzővel.Szóval nem tudom hogy meg mi legyen :/
2012. febr. 29. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Így viszont elé nehéz valós edzéstervet összeállítani, pontosan tudni kéne, hogy te milyen szinten vagy, a ló milyen szinten és kondiban van, mik a hosszútávú céljaid (versenyzés vagy hobbizás), stb, stb, stb.
2012. febr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De azért egy viszonylag átlagos edzésterv:

-heti 2 terep

-heti 1 vagy 2 ugró

-2 vagy 3 idomító

-1 szabadnap

2012. febr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A ló kondija elég jó,néha 2 órát terepezek,vagy 2 órát bent vagyok.Nem szoktam nyilván vizesre izzasztani.Hát nyár végén szeretnék menni ugróversenyre.A legnagyobb ugrásom 80-90 cm volt,barátnőimmel edző nélkül.Edzővel 70cm.
2012. febr. 29. 16:42
 6/8 A kérdező kommentje:
16:5 -ös ! Tudom,hogy egy mi az alap,csak azt nem tudom,melyik napra mit rakjak,úgy hogy pénteken nem tudok kimenni lovagolni.
2012. febr. 29. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor a péntek lesz a pihenőnap, mert az is kell. Terepezni 2x egy héten jó lenne, akár úgy, hogy 1 órát benn dolgozol, aztán kimész 1 órás terepre.

Ugrani csak edzővel ugrass, mert több kárt okozhatsz, mint hasznot.

2012. febr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy akarsz ugróversenyre menni edző nélkül? Az sajnos így nem fog összejönni.


Akkor:


Hétfő: Idomítás

Kedd: Terep

Szerda: Ugró (bár tényleg csak edzővel szabadna / kéne ugrani)

Csütörtök: Idomítás

Péntek: Szabadnap

Szombat: Terep

Vasárnap Ugró

2012. febr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!