Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fríz lovat lehet ridegtartásba...

Fríz lovat lehet ridegtartásba tartani? Mert ugye érzékeny a huzatra

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem. És mégcsak nem is a huzat a gond, hanem a szőre. Erőszeretettel kap csüdsömört vagy gombás fertőzést vizes környezetben. A fríz egy túltenyésztett vacak.
2012. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Amit az első ír hülyeség.

Minden lovat lehet ridegben tartani.

A fríznél problémás lehet a bokaszőrzet tisztán tartása.

De amúgy nem gáz.

És Kedves első válaszoló: ültél már ilyen lovon esetleg van neked? Mert másképp szerintem nem kéne vélemény alkotni. ;)

2012. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet tartani csak fokozatosan vagy csikókorától kell hozzászoktatni.
2012. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem a jó jelleme és ragaszkodósa "egy emberes ló" állítólag a könnyen kezelhetősége és persze az alacsony marmagasság, ami miatt ideálisnak tartanám ezt a fajtát saját magamnak... tulajdonképpen lovagi játékokra szeretnék egy ilyen kis lovat kiképezni... csak hát ugye van ez a túlérzékenysége amitől tartok mert istállózásra végképp nincs pénzem
2012. márc. 1. 15:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyon érzékeny fajták, és ez a túltenyésztés miatt van. Egy kis huzat és készen is vannak. Betegségekre is érzékenyek. Nem hogy a ridegtartás... az első két hétben úgy megfázna és lekehesedne, hogy ihaj!
2012. márc. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én igazat adok az első válaszolónak.
2012. márc. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elég nagy baj, hogy úgy akarsz lovat venni, hogy a tartását éppen csak meg tudod oldani valahogy... A kólikaműtétről hallottál már? Mert gondolom akkor hirtelen fél millió forintod sincs, ha a lovad majdnem elpusztul...


Az meg megint csak egy ellentmondásos kérdés, hogy ha a tartását sem tudod fizetni, akkor miért pont egy ilyen drága lovat akarsz venni? Mert azért kevés drágábbat tudnék mondani...

2012. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet...de ne egyből rakd ki a -20C° -ra XD... akkor tavasztól kezdve MINDIG legyen kint , de legyen egy 3 oldalról fedett hely ahova elhúzódhat az erős napsütéstől, esőről, hótól...stb.

Érzékeny a huzatra?!?!?! Ez szerinted csak a Fríz lóra vonatkozik? :D Mert szerintem nem!!!

Alapjáraton véve MINDEN fajtájú ló érzékeny a huzatra....az már más tészta, hogy egyes egyedek (fajtákon belül) esetleg érzékenyebbek mint mások.... Emberek között is van aki érzékenyebb és van aki nem annyira!

2012. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Elég nagy baj, hogy úgy akarsz lovat venni, hogy a tartását éppen csak meg tudod oldani valahogy... A kólikaműtétről hallottál már? Mert gondolom akkor hirtelen fél millió forintod sincs, ha a lovad majdnem elpusztul...


Az meg megint csak egy ellentmondásos kérdés, hogy ha a tartását sem tudod fizetni, akkor miért pont egy ilyen drága lovat akarsz venni? Mert azért kevés drágábbat tudnék mondani..."


Már ne is haragudj, de a rideg tartás sokkalta pozitívabb bármiféle istállózásnál, ugyanis a lovak úgy élnek ahogy a vadonban azaz a természetes környezetet adja vissza ezzel az ember. Azaz jobban fogják érezni magukat, sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek, mint a boxba bezárt szellőtől óvott idegbeteg lovak, akik unalmukban rákaptak a karórágásra terepen meg megijednek egy felszálló lepkétől is. Bár ezt nyilván mindenki tudja. A másik dolog pedig szabadban tartott lovaknak sokkal kisebb az esélye a kólikára ugyanis kint nincs ammónia, sötét-meleg hely amely kedvez a gombáknak és az azokból létrejövő toxinoknak. Ami út a kólikához...


Azt meg nem értem miért kérded miért akarok ilyen lovat, mikor fentebb világosan leírtam hogy miért.

2012. márc. 2. 02:48
 10/13 anonim ***** válasza:
hát nálunk rideg tartásban vannak. egyedül télen visszük be őket estére az istállóba. de kint is van nekik fedett, szélvédett hely. semmi probléma nincs velük.
2012. márc. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!