Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit javasoltok, mit rakjak a...

Mit javasoltok, mit rakjak a kötőfékére, amit nem tud leszakítani a másik ló rögtön?

Figyelt kérdés

A lovam és egy másik ló állandóan azzal a szórakozik, hogy egymás kötőfékét szaggatják. Megfogja és ránt rajta egyet. Egy nagyobb rántásnál a karabinernek annyi. Nagy karabinert nem rakhatok rá, mert ugye az más nagy súly lenne, ezért az általános méretet nem lépem túl ,max egy kicsivel. DE tök mindegy, mert egy héten így is hármat veszek MINIMUM mert nem sokáig bírja. Szóval arra gondoltam , meg kérdezem mit javasoltok ilyen helyzetben?

Próbáltam már, karabinert és egyéb csatokat.



2012. márc. 12. 17:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekem is a kender jutott eszembe. Szépnek nem szép, de legalább tartós :)
2012. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen, a karabinereket és a sima csatokat is. [link] A sima csatokat így gondolom, mert ugye ez van rajta eredetileg az összesen, de már egy csomó fajtát kipróbáltam és mindet eltörik.
2012. márc. 12. 19:35
 13/20 A kérdező kommentje:
Az ilyenekbe befog akadni a foguk. a simába is beleakad néha, ebbe meg nem is tudom mi lenne...
2012. márc. 12. 19:36
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen, mi is így értettük a sima csatokat, ez sem lesz sokkal tartósabb a karabinernél.. Egyébként ez hülyeség, hogy beleakad a foga a kenderkötőfékbe, és egyébként sincsenek ők cukorból :)
2012. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ilyet próbáltál? : [link]
2012. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

[link]

Mi ilyet használunk, mer tartós. Esetleg ugyanez a kivitel, csak bőrből.

Amúgy az összes karabineres, gyors csatos kötőfék ilyen szempontból semmit sem ér, csak arra valók, hogy elvezesd a lovat A-ból B-be, de még kikötésnél is egy nagyobb rántásnál lőttek a csatnak.


Esetleg még ez jó, igaz bűnronda, de ezt nem szaggatja le róla nagyon semmi. [link] és lehet kapni színesbe is: [link]

2012. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy akadhat be a ló foga a kenderkötőfékbe? Az alsó karika a szájáig sem ér el nem ám a fogához, vagy akkor nem jó a méret. Vannak akik ezzel foglalkoznak, szerintem kérésre csinálnak kisebb méretet is.
2012. márc. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én is a kenderkötőfékre szavazok!

Nálunk is az van a lovakon,és azóta semmi kárt nem tesznek a kötőfékbe!

És a foguk sem akad bele :)

2012. márc. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én is a kender kötőféket ajánlanám, olcsó és tartós, max nem mutat olyan divatosan, de még ezek is kaphatóak több színben.
2012. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem az annak a lónak akad bele a foga akin van, hanem a másik lónak, aki rángatja a kötőféket. Csak azért mert volt, hogy a simába is beleakadt innen gondoltam.

A bőr kötőféken gondolkoztam, mert az azért mégis erősebb, viszont drágább is. Egyenlőre megpróbálkoznék a sima csatossal :) De lehet, hogy majd a kendert is kipróbálom! :) Köszönöm a válaszokat! :)

2012. márc. 13. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!