Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez paranoia lenne? Sok lovas...

Ez paranoia lenne? Sok lovas azt mondja erre, hogy túlzás.

Figyelt kérdés
Angol telivérem van,pályán sose futott, és hiába ha simán hobbi lovaglás vagy ugratok vele vagy bármi,rárakom az ínvédőt és a bokavédőt is,de azt mondják sokan,hogy ez túlzott féltés...
2012. márc. 13. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:

angolnál nem az. Nagyon érzékeny a lábuk, pillanatok alatt kijön az ina.

Ne fogkalkozz azzal mit mondanak mások.

2012. márc. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a gond az ínvédővel? Hobbilóra ugyan nem feltétlenül kell, de ártani tuti nem fog, telivéren pláne, szóval csak használd nyugodtan, normális ínvédő normálisan feltéve semmiféle gondot nem okoz, de sok sérüléstől kímélheti meg a lovadat, ami szerintem fontos.
2012. márc. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
sok lovas szerint hülyeség rárakni,de telivér és emiatt rakom rá
2012. márc. 13. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem telivér, akkor se hátrány, ha van rajta. Elég csak terepen egy kisebb gödörbe lépni, vagy bármibe beüti véletlenül, felpattan egy kavics, egy gally, ezer dolog történhet, miért ne óvnád meg a lovad lábát, ha van rá lehetőséged?
2012. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Független attól, hogy telivér vagy sem szerintem sosem árt.

Nekem is most egy telivérem van, ugrok vele és rendszeresen összeüti a hátsó lábait. Ezért rakom rá az ínvédőket a hátuljára is, szinte mindig lehet hallani, ahogy összeüti a hátulját. Inkább ráteszem, mint hogy baj legyen belőle. Ártani nem árt.

2012. márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem egy komolyabb munkához az ínvédő is alapfelszerelés, bármilyen lóról legyen is szó. Nyilván amelyik csámpás, vagy összeveri a lábát, az megköveteli az ínvédő használatát, de én nem szoktam különbséget tenni ilyen téren az ínvédő használatánál.

Elsősorban a "jobb félni, mint megijedni" alapon, mert akár otthon, síkon is lehet akármilyen rossz mozdulata a lónak, és az ínvédő tartja annyira a lábat, hogy kiküszöbölje a rándulásokat és az ínsérülések zömét.

Másodsorban mert nekem is egy erősen telivérezett lovam van, és egyáltalán nem szeretem, ha ki kell hívni az állatorvost.

Figyelj, ne érdekeljen mások véleménye, telivéred van, vigyázni kell rá. Ne mások gazdálkodjanak a te pénzeddel, és ne mások akarják megmondani, min a jó a lovadnak. Ha te úgy gondolod - és jól gondolod - hogy szeretnéd ha a lovadat sokáig használhatnád, és jó egészségben akarod tudni, akkor tedd csak rá az ínvédőt. Kell is neki, hidd el. Inkább legyél elővigyázatos, mint le kelljen raknod egy évre ínszalagszakadás vagy egyéb okok miatt.

2012. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ínvédő az alap. Engem ki se engednek a pályára ínvédő nélkül. Mindenki szeretné megelőzni a sérüléseket és ha ebben az ínvéső nem is mindig segít, de nagyon sok esetben megvédi a ló lábát, pláne ugráskor, ahol ugye bevetheti a ló a lábát. A te lovad a te dolgod amúgy is. Mindenki azt mond amit akar. nálunk így is kötelező az ínvédő.
2012. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már ha csak anyagi szempontból nézed.. : Egy ínvédő:-10.000Ft

Állatorvos+a ló pihenőideje: 60.000kb..

Én is raknék rá a helyedben

2012. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olcsóbb ínvédő is van, de igaz! :)
2012. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!