Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy átlagos ember miért nem...

Egy átlagos ember miért nem fogja fel, hogy milyen igazán lovat szeretni?

Figyelt kérdés

Az átlagost úgy értem, hogy nem lovas.

Az egyik barátnőm kedvenc lovát eladják , elfogják vinni. És mindenki ott kérdezgeti tőle, hogy minek sír mikor jön egy másik? Csak a barátnőm segített felnevelni a tulajnak azt a lovat, rengeteget volt a lóval.

Szerintetek miért nem tudják érezni valamennyire ezt a kötődést? Hogy nem olyan mint egy ruhadarab, hogyha elszakad veszel egy másikat.


2012. márc. 14. 19:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%

21:09 tudom, mindig a lovak erejével és nagyságával jönnek. Csak ez sem lóé sem pedig a te 'dicsőséged'. Tehát az nem a ti munkátok, hogy nagy. Azt a többletpénzt meg ami emiatt kell, bárki más is meg tudja szerezni sok munkával akkor is ha neki másra kell.

Azt pedig szerintem mindenki tudja, hogy egy nagyobbacska kutya könnyedén meg tudna ölni egy embert vagy súlyosan megsebezni ha akarna, tehát ebben sem különbözik sokat. És szégyellem magam, hogy ezzel kell "dicsekedni", de a lovasok jönnek folyton ezzel. Tehát az életemet bízom rá amikor mellette élek. Arról nem is beszélve, hogy a kutya őrzi a házat és téged, és még ki is lehet képezni rá. Ő megy a háborúba, a rendőrségre (persze a ló is, de nem a lövöldöző gyilkos elfogásá használják) hogy feláldozza az életét. A másik oldalról pedig az ember sajnos akármelyik állatnál erősebb tudni lenni ha akar.

Az önzetlenségéről meg csak annyit, hogy a kutya az aki egy szóra 'szolgál' mindenféle kötelek, segédeszközök, ostor, nyereg, kényszerítés stb nélkül.

Bocsi az offért.

2012. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Mer nem volt lovuk még legalább is szerintem mert pl.: én sem tudtam hogy lehet kötődni egy kutyához, de aztán kaptam egyet és elválaszthatatlanok lettünk. Biztos ugyanígy van a lóval is én sem tudom hogy lehet hozzájuk kötődni, de ha kapnék egyet lehet tudnék hozzá így kötődni mint te
2012. márc. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem olvastam végig a válaszokat, biztos érkezett az enyémtől jobb válasz is, de azért mégis elmondom. Akik nem ismerik az állatokat, sosem volt se kutyájuk, se macskájuk, pláne nem lovuk, és nem tanulták meg, nem tapasztalták meg, hogy mit tud adni egy állat az embernek, azok bizony nem értenek meg. Ők úgy szokták meg, hogy az állatok azért vannak, hogy kielégítsék az embere táplálkozási igényét. Nem ismerik, és nem tudják. Ez az egyik legnagyobb baj. Sok ember még csak meg sem próbálja megérteni az állatokat. Esetleg vesz egyet, mert az a trendi, de ott előfordul sokszor, hogy egy idő után csak nyűg lesz számára. Nekem az exem nem szerette az állatokat. Neki csak felesleges pénzkidobás volt, és még csak nem is akarta elfogadni, hogy nekem a ló nem egy kolbászba való hústömeg, hanem egy társ, akivel foglalkozni kell, és akire az életemet bízom rá minden egyes alkalommal, amikor lovagolok, vagy amikor vele vagyok.
2012. márc. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Most nehogy már a kutyások osztogassák itt az észt a lovakkal kapcsolatban! Én hülye vagyok a kutyákhoz és pont ezért nem szólok bele, nem mondok róluk semmit de akkor legyetek szívesek ti se pofázzatok bele olyanba , amibe távolról sem láttok bele! Mindenki a saját területén belül maradjon.
2012. márc. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem felesleges ez a stílus.

Ezen az oldalon az első: Persze, tudom, hogy a kutya is tud bántani, ha akar, és elhiszem, hogy ti is ugyanezt érzitek, csak a kutyákkal. Bár most nincs kutyám, de volt, és bár nem "idomítottam", de azért nagyon szerettem, és tudom, milyen.


Ezt az életemet bízom rá dolgot meg úgy értem, hogy (velem például) nem egyszer előfordult már, hogy úgy estem le a egy bizonyos lóról, hogy megtaposhatott volna, több alkalommal is, mégsem tette. Vagy volt, hogy boxban mellette álltam, de a fal és a ló között, és úgy megijedt, hogy meghúzta magát, majdnem leült, annyira cibálta a szárat, én meg pont akkor patáztam hátul. Kb szívinfarktust kaptam, hogy na most rámugrik és kész, de nem történt semmi, megnyugodott, és szépen kijöttem, és bár még percekig remegtem, azért mégis jó visszagondolni, hogy hányszor ÖLHETETT VOLNA MEG akár, és hiába ösztön, hogy nem lép rá másokra, azért sokmindenkivel előfordul véletlen, viszont ő egyik alkalmat sem "használta ki"... És tudom, hogy a kutya is bánthat, viszont ő nem tud csak úgy véletlen rádlépni úgy, hogy eltöri a bordád/gerinced, a lovad viszont igen, ezért is kockázatosabb.


És igen, igazad van azokban, amiket leírtál, én nem is szeretnék vitatkozni, de valószínűleg ez örök háború lesz a lovasok és a kutyások között... Mindenki a saját "oldalát" védi, pedig mindkettő ugyanolyan jó, és mindenki találhat hibát a másikéban, ahogy a sajátjában is.

2012. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom nincs a lovakkal meg a lovasokkal, csak válaszoltam arra amit írtál. Nem tartom jobbnak a kutyákat, csak számomra jobbnak. Soha eszembe nem jutott volna lenézki a lovasokat, a kutyások között ilyet sosem hallottam. Csak akkor tudtam meg, amikor a lovasok között kezdtem el olvasgatni. Azért ez is mutat valamit! Csak az zavar, ha lenézik a kutyásokat. Most akkor ha fogom magam és elmegyek mondjuk az állatkertbe elefántgondozónak akkor én jobb leszek mindannyiótoknál csak mert az elefánt mindenkinél nagyobb?

Ja és én inkább a nevelés szót alkalmaznám. A idomítás olyan cúsnyán hangzik.

2012. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem felesleges! Leírogatnak ide jó nagy hülyeségeket bizonyos emberek. Pl az ostor, pálca, nyereg kényszerítő eszköz. Hát ez rohadtul nem így van! Többek között a pálca a lovas által nyújtott segítségadásokat pontosítja! Anyereg meg végképp nem kényszerítő eszköz.....


Tehát ha valamiben nem vagyunk jártasak inkább maradjunk csöndbe!!


Ui: A kutyát is meg kell tanítani bizonyos dolgokra,néha az akaratával ellentmondva , gondolom nem egyből csinálja önzetlenül a dolgokat.

2012. márc. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
81%
Már ne is haragudjatok, de nem kellene határt húzni a lovasok és kutyások között, mert mindkét állat jó valamire, és nagyon is hűséges társad lehet. Mondom ezt úgy, hogy kutyáim is vannak és lovaim is. Egy kutya gyógykezelése lehet olyan drága, mint egy lóé, és fordítva. A kutyám nem rég lett megoperálva és bizony kis híján földhöz vágott az azért kiadott pénz, de mégsem keseredem el ez miatt. Majd lesz másik! Az viszont egy óriási butaság, ha valaki mindenféle szaktudás nélkül kritizálja a másikat! Épp mindegy, hogy a kutya megharap, vagy a ló lecsap, mert mindkettő a tudatlanságból, vagy valamilyen okból történik, és ahhoz, hogy ezeket megelőzzük, bizony szükséges némi ismeret ezen két állatfajon belül. Tartsuk egymást tiszteletben, és előbb ismerjük meg egymást! Mondom ezt én, egy kutyás, lovas, macskás, mindenféle állattartó!
2012. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én voltam a lópárti:


Egyébként nekem a kutyásokkal semmi bajom, remélem nem ez jött le a válaszaimból:) Én is szeretem a kutyákat, bár a NEVELÉSÜKHÖZ nem értek (bocsi, az idomítás jutott eszembe, nem bántásnak szántam), viszont van egy-két kutyás "ismerősöm", akitől a falra mászok. Szóval lehet sok emberben egyébként ez van, hogy valamilyen területről ismer valakit, és onnan elítél mindenkit. Felesleges ez a háborúzgatás...


Mondjuk még az is hozzá tehet szerintem sok lovasnál, hogy -és tudom, hogy erről egyikőtök sem tehet, mert semmi közötök a másikhoz-, de nagyon sokan odahordják a kutyáikat versenyre, és ez egyáltalán nem előítélet, vagy általánosítás, de tényleg kellemetlen egy kis csivava miatt utolsónak lenni, mert elengedve rohangál a lovak között, a ló meg full be van tojva tőle, ijedezik, innentől stíluspont sehol... Mindegy, ez csak eszembe jutott, tudom, hogy ez egy ember, de lehet, hogy sok lovasban ez is ott van... Egy szó mint száz, bocs, ha megsértettem valakit, nem akartam bántó lenni, nem ismerjük a másikat, sem a másik állatait, mindenki azt csinálja, amit szeret, biztos nektek is van olyan a lovazásban, ami nem tetszik, és nekünk is a kutyázásban... Legalább az értelmesebbek próbáljanak meg egymás mellett élni normálisan, a többiekkel meg nem kell foglalkozni:D

2012. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Lovasok és kutyások között is vannak olyanok, akik az egészet csak kényeskedésből, divatból csinálják. A lovasoknál ezeket az embereket divatlovasoknak mondják, mivel az ilyeneknek a ló csak arra kell, hogy hencegjenek vele, és lehetőleg minél drágább és egzotikusabb ló legyen. Nem hajlandóak a lovakat leápolni se semmit, amitől letörhet a gigantikus műkörmük. Általában a túl sok pénz megakadályozza őket a munkában. XD A kutyások közt meg ott vannak a túlbuzgó kutyások, akik még a WC-re is magukkal cipelik kis kedvencüket, mert a kutya belehalna, ha 5 percre magára maradna. Vagy épp ellenkezőleg. Ott is vannak, akiknek a kutya csak félelemkeltésre, vagy presztizsből kell. Szóval azért már ne is haragudjatok, de mindkét táborból, a kutyásoknál és a lovasoknál is vannak olyanok, akiktől simán a falra lehetne mászni.
2012. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!