Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy tök átlagos ember...

Ha egy tök átlagos ember kutyát szeretne magának vagy gyerekének, vagy a családnak, miért nem hoz a menhelyről?

Figyelt kérdés
Úgy értem minek vesz valaki 10 vagy akár 100ezrekért? Nem mindegy? Az én össze vissza kiskutyám is ugyan olyan kutya, mint a jorki meg a vesztimeg a bigli. Nem értem. Ez nem lefikázása az ilyen kutyákkal rendelkezőknek, egyszerűen csak nem értem, hogy ha valaki kutyust akar, akkor miért fizet érte mindenáron, ha ingyen is van, és azzal jót is tesz. Ne bántsatok légyszi mert ezt kérdem, tényleg nem megbántani akarok bárkit is, csak úgy fáj a szívem a menhelyen élő kutyusokért:(
2010. jún. 20. 21:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
miért nem mindegy hogy milyen pasid van? ott a sok hajléktalan választhatsz nyugodtan...kb azért!Mindenkinek más tetszik, van akinek mind1, de van aki ragaszkodik ahhoz ami nagyon tetszik neki
2010. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
nézd, én menhelypárti vagyok, de ha westit akar vegyen azt...csak ne szaporítótól vegye, mert úgy jár, mint a tegnapi yorkis, akinek 4 nap után meghalt a kutyusa parvóban
2010. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

én is sajnálom a menhelyen lévő kutyákat, de megértem azokat, akik fajtatiszta kutyát vesznek.

sokaknak fontos, hogy ez bizonyos fajtájú kutyájuk legyen, ne pedig keverék.

ha beleszeret fotó alapján egy kutyafajtába, akkor olyat a menhelyen nemigen talál, csak hasonlót.

a fajtatiszta kutyák pedig szinte mind törzskönyvezettek, ettől függetlenül szerintem sem kéne olyan drágán adni őket, de hát ez van, nincs mit tenni.

2010. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
ez = egy
2010. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
én is menhely párti vagyok, próbáltam már rá is beszélni másokat, hogy inkább onnan hozzanak és az volt a válasz, hogy sok menhelyes kutya lelkileg már megtört és nem értenek annyira hozzá, hogy azzal kísérletezzenek, helyre tudják-e hozni vagy sem. Egy kiskutyát pedig a saját értékrendjük szerint nevelnek. Nehéz kérdés ez.
2010. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is tök átlagos ember aki akar valamit kezdeni a kutyájával vagy beleszeret egy fajtába. Nem mindenkinek az tetszik és az való ami neked.
2010. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

most, hogy jobban belegondolok, azért sem választanák menhelyről, mert hátha egy elveszett kutyáról van szó, akit keresnek, csak még nem találtak meg, akkor már esély sem lenne rá, hogy valaha is rábukkanjon a gazdája.


és szegény kutya is mit gondolna magában, hogy eddig legalább a rácsok mögött volt, ahol rendszeresen felbukkantak különböző emberek, talán reménykedett benne, hogy most már a gazdija jött el érte, ezek után meg, hogy egy másik ember/család magához vette, már biztos, hogy lemondhat a régi gazdiról.

(jó, lehet, hogy nem fejlett ennyire a gondolkodásmódja a kutyáknak, hogy ilyesmit végiggondoljanak, de mi van, ha mégis?)

2010. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Fajtiszta kutyaknak vermersekletet sokkal konnyebb felmerni, es olyat valasztani, ami beillik a csaladba.
2010. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%
21:49 vagyok újra, azért annyit hozzátennék, hogy abban igazad van, hogy úgy kellene működjön ahogy írod..nyugati országokban olyan az állattartási kultúra, hogy előbb jut eszébe a többségnek a menhely, mint a kutyavásárlás (legalábbis a hollandoknál tuti így működik, keverék kutya is alig van, kóbor kutyát meg egy év ott lakás után sem láttam...ja és a menhelyi ivartalanított ebért is fizettek, nem két fillért)
2010. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

21:58-nak, az én kiskutyum 8 hetes volt kb mikor elhoztuk, rengeteg a picikutya is.:)



Na azt meg nem értem, hogy egy átlag ember is akarhat kezdeni valamit a kutyájával. Mit lehet csinálni pl (MONDOM PL) egy biglivel, amit egy keverékkel nem? (jelzem: nem harcolni szeretnék a válaszadóval, csak érdeklődöm mire gondol)


Utolsónak: látod ez nekem eszembe sem jutott, mivel mi picit hoztunk el, hogy a nagyobbak várhatják a régi gazdit, ez tényleg rossz lehet. De kellő szeretettel szerintem nem lenne gond, nem csak szöveg az, hogy nagyon hálásak ám azoknak, akik kiviszik őket onnan :)

2010. jún. 20. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!