Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj, ha 4x4 m-es boxot csinálu...

Baj, ha 4x4 m-es boxot csinálunk, a 3x3-as helyett?

Figyelt kérdés
Kicsit buta kérdés, de gondoltam már megkérdezem. Van két lovunk, akiket szeretnénk hazahozni, mert két ló bértartása bizony nem olcsó dolog. Otthon pedig eleve nagy hely van, és mivel régebben állatokat tartottunk, lovat is, a régi istálló még megvan. A számításaink szerint sokkal jobban kijönne a 4x4x méteres box, mint a 3x3-as, mert olyan az istálló felépítése is. Régen még a nagyszüleim korában ott lovak álltak, de kikötésben, és most csinálnánk boxokat az istállón belül. A lónak mennyire számít az, hogy 3x3-as vagy 4x4-es a box? Van valami különösebb ok, amiért ne olyan legyen? A kérdésemet pusztán kíváncsiságból tettem fel, mert így is úgy is úgy csináljuk, hogy minél jobban megfeleljen.

2012. márc. 15. 16:22
 1/6 anonim válasza:
Szerintem ha boxot csináltok akkor gondolom nem is lesznek megkötve a lovak, lényeg h megtudjanak benne fordulni, amikor enyémet építettük nekem sem volt valami sok helyem garázsba :D így bevittem lovat egyszer körbeforgattam és kimértük az ideális helyet a számára.
2012. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minnél nagyobb annál jobb:)
2012. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb a nagy hely.:)
2012. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb annál jobb. ;)
2012. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.!


Szerintem is nagyon jó, ha nagy hely van, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy olyankor több almot is le kell leteríteni, főleg beton padlónál...

Régebben még olyat is olvastam, hogy minél nagyobb a box, [hideg időben,] annál hűvösebb, huzatosabb, de szerintem ebben az esetben még egyáltalán nem vészes.! :)

2012. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy EGY lónak 3,6×3,6 m2-es box kell..
2013. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!