Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem veszélyes a kezem helyett...

Nem veszélyes a kezem helyett a fejemet odatartani a lónak, bemutatkozáskor?

Figyelt kérdés

Öhm, lehet, hogy én vagyok a paranoiás, de olyan gondolatok járnak a fejemben, hogy letépi a hajam, vagy fejjel odacsap, stb. :S

Azt mondták, hogy így kellene odamenni a lovakhoz, mert sokkal jobban szeretik, és szebben reagálnak rá (autista gyerekektől vették át).

Szerintetek?


2011. márc. 16. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez lótól is függ ha nem tanítják meg hogy mit szabad és mit nem akkor nem fogja tudni..vagyis ha egy rosszul tartott lóról van szó akit nem tanítanak,nem nevelnek akkor az jelenthet veszélyt mert lehet hogy megcsinálja,hiszen nem tanították meg neki hogy nem szabad
2011. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont harapós/csipkelődős lonál mondták, hogy inkább a fejemet tegyem oda, mert úgy jobban elnyerem a bizalmát.
2011. márc. 16. 14:17
 3/9 A kérdező kommentje:
* lónál
2011. márc. 16. 14:17
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Van ló amelyik kifejezetten a kezedtől fél, mert úgy érzi hogy bántani akarod "azzal a bottal", de harapos lónál nem ajánlatos (am. nem fejjel, hanem vállal) közelíteni a lóhoz, mert ha megtámad, nem tudsz olyan gyorsan reagálni.
2011. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Én a kiscsikókhoz is mindíg úgy megyek, pedig azok aztán mindent megpróbálnak megenni. Elég jól észervehető szerintem, hogy mikor akar megkóstolni, akkor visszahúzódsz. Azt pedig előre fogja jelezni a ló, ha nem kívánatos van, akkor nyilván nem tanácsos odaerőltetni a fejed a szájához.

Egyébként a lovak úgy ismerkednek, hogy egymás orrába lehellnek, szóval ez náluk teljesen normális, nem fog csak úgy letámadni.

2011. márc. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint a boxhoz úgy közelítsünk, hogy ne a kezünk tegyük oda, hanem a fejünk dugjuk a boxba, hogy azt szagolgassa a ló. Mert korábban úgy tanultam, hogy az öklünket tartsuk oda, hogy megszaglássza. Egy idegenhez lóhoz így közeledni van némi kétség bennem :S
2011. márc. 16. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Az volna a lényege. Ha bizonyos szintig kiszolgáltatod magad, vagyis feladod azt a helyzetet, hogy te bármelyik pillanatban támadhass, azzal jelzed neki, hogy nem akarod bántani. Ő is azt teszi, mikor odateszi az orrát, ami elég érzékeny része. Olyan ez, mint a kézfogás embereknél. Az is eredetileg azért alakult ki, hogy jelezzük a másiknak, nem rejtegetünk a kezünkben fegyvert.

Egyébként ököllel pont ne közeledj, mert az ostobaság. Egyrészt nem éppen a békés szándék jele, másrészt a ló szája olyan, hogy kiharapni nem nagyon tud, ezért adunk neki kaját nyitott tenyérrel. Ha viszont ökölbe szorítod a kezed, akkor adsz neki olyan kiálló felületet, amire már pont rá tud harapni.

2011. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat :)

Akkor váltok erre, kíváncsi vagyok, mi lesz a különbség :)

2011. márc. 17. 21:28
 9/9 anonim ***** válasza:
a tenyered akkor tartsd ha adol neki valamit a kezed fejét tarsdneki azt nagyon szeretik nyalogatni a mi lovunk is csipkedös de igy nem tudja megharapni
2011. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!