Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell ágaskodni megtanít...

Hogyan kell ágaskodni megtanítani egy lovat?

Figyelt kérdés
Nem akarom kipróbálni se megtanítani a lovamnak, csak arra lennék kíváncsi hogy hogy lehet egy lovat megtanítani?
2012. márc. 21. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Elöl megtartod és erős előrehajtó segítség. Én se tanítottam meg csak egyik ismerősömet kérdeztem meg. Ő még erősebb zablát is rakott a szájába.
2012. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
sehogy csak elb**szod vele a lovat.
2012. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Ha nem akarod megtanítani, akkor miért érdeklődsz egy többhónapig tartó munka felől? Aki tudja és tanítja a lovat nem öncéluan, az több hónapot fordít arra, hogy a ló munkának tekintse ezt a feladatot és csak akkor csinálja, amikor erre utasítást kap. Ha te ilyent kérdezel, halvány gőzöd sincs a lóról, a lovaglásról, és a lóidomításáról.
2012. márc. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak!!!! :)
2012. márc. 23. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Egyébként tényleg nem érdemes csak úgy megtanítani ágaskodni. Az az ismerősöm is csak úgy, mert éppen az jutott eszébe megtanította neki. Azóta alig bír a lóval. Ha valami nem tetszik a lónak egyből elkezdi felfelé dobálni magát.
2012. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De én nem akarom megtanítani!:) am igen azt énis hallottam hogy utánna folyton ágaskodni fognak!
2012. márc. 24. 20:43
 7/8 Laciló válasza:

Halihó :)

Hát mi a picipóninak, Lacinak úgy tanítottuk hogy fél az ostortól így csapkodtunk elötte, és megtanulta hogy mit szeretnénk kérésre, lovas alatt is dolgozik már :)

2012. júl. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Hello :) ismerősöd lova valószínűleg azért lett dilis,mert idegből ágaskodik, erős zabla,plusz hogy szárral visszatartja és közben erősen hajtja előre, idegessé teszi a lovat..nem érti,nem mehet előre,de mégis sarkazzák plusz éles a zabla,ezért ellenkezésből ágaskodik...barátnőm úgy tanította meg hogy apró intenzív jel a szájra,meghúzza és pálcával a fenekére jelzett ,és lábait odazárta..először csak nagyon picit épphogy felkapta a fejét de utána egyből dicséret sok simogatás,akár jutalom falat.Aztán egyre jobban csinálta és most már gyönyörűen ágaskodik a lova,szereti csinálni,de alapesetben sosem ágaskodik,akkor sem ha ideges vagy ha nem akar valamit csinálni,ki kell tapasztalni minden lónál,hogy ő mire reagál nyugodtan úgy hogy ágaskodjon :)
2012. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!