Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Welsh pónit! Félnyers (a...

Welsh pónit! Félnyers (a zablát már megtűri a szájába) be tudom törni lovaglásra egyedül, úgy hogy rendszeresen járok lovagolni lovardába? Milyen nehéz őket erre megtanítani, hogy rendszeresen és jó lehessen lovagolni? A póni 3 éves.

Figyelt kérdés

2012. jan. 16. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Te sehogy ne tanítsd mert nem értesz hozzá és elrontod.

Amúgy a lovat ma már nem szokás betörni!

Mennyi idős vagy?

2012. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is lovat nem betörünk, hanem belovagolunk. És mindegy, milyen fajtájú, mindig két emberes feladat és egyáltalán nem olyannak való, aki eljár lovardába lovagolgatni és ennyit tud a témáról. Ezzel nem leszólni akarlak, csak azt mondom, hogy ehhez kell tudás, ha csak úgy adhoc nekivágsz, azzal keményen ártasz a lónak és nagyon nagy veszélybe sodrod magadat.

Kérj szaksegítséget!

2012. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy értesültem hogy a welsh pónikat nagyon egyszerűen és gyorsan lehet tanítani mert 100%-ig alkalmazkodnak gazdájukhoz!
2012. jan. 16. 18:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ha az embernek nincsen lova akkor hova járjon lovagolni ha nem lovardába??
2012. jan. 16. 18:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a lovardába, de ez nem is kérdés. :-)

Csupán azt próbáltam mondani, hogy attól, hogy járogatsz lovagolni, még nagyon messze vagy egy ló belovaglásától.

Az alkalmazkodó welsh póniról meg valami nagyeszű mondhatta ezt a teljesen hibás infót.

2012. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, járj lovardába, nagyon jól teszed, hogy megtanulsz helyesen (remélem megtanítanak) lovagolni, de attól te még kevés vagy ahhoz, hogy bármilyen lovat is belovagolj. Nem hiába vannak emberek, akiknek ez a foglalkozásuk is és nem hiába van az, hogy egy jobb helyen kezdő lovas (nézz utána, ki számít annak, sok kérdés volt már itt is ezzel kapcsolatban) a közelébe sem mehet egy nyers csikónak. Tudod elrontani nagyon könnyű egy lovat, de rendesen helyrehozni, átlovagolni már sokkal nehezebb. Ha nem megfelelően csinálják, az a lónak is veszélyes, tönkreteheti akár fizikailag is és a lovasainak is nagyon kockázatos.
2012. jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is lovagoltam már be lovakat, és nincsen ilyen, hogy "a welsh egy alkalmazkodó fajta", mert a két ló furioso volt, az egyikre nem lehetett ráülni, a másik szinte már szerette... Én is az edzővel és még egy lánnyal kezdtem el az alapokat, de futószáras munkát is az "a másik lány" végezte el velük. Ez soha nem lesz egy emberes munka, csak ha nem vagy profi, hivatásos belovagló, de hozzájuk is elkél a segítség, szerintem. De, sok sikert! :)
2012. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!! :)

Akkor majd kérek tanácsot és segítséget az oktatómtól! :)

2012. jan. 16. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!