Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért így van felszerelve a...

Miért így van felszerelve a nagykantár? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kaptam egy nagykantárat ajándékba. Azt vettem észre rajta, hogy a segédzablához tartozó szár rendesen csatokkal van összekapcsolva, ahogy a szárak általában szoktak lenni. Ez rendben is van, de feszítőhöz tartozó végek egymáshoz vannak varrva, s egy csúsztatható bőrgyűrű is összefogja őket, amitől a szár vége mintegy hurkot képez.(Remélem, érthetően mondtam; kérésre megpróbálhatok linket küldeni.)

Milyen célt szolgál ez a megoldás? Mi a gyakorlati haszna?



2012. márc. 22. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

[link]

A pelham-szíjra gondolsz?

A két karikát köti össze, nagy karikába kötve csikózabla hatása van, a kicsibe kötve viszont abszolút feszítő, a pelham-szíjjal a kettő között van.

2012. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Bár az nem nagy kantár amit beraktam, de a feszítő zabla a lényeg.
2012. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem; nem a szár zablához csatlakozó részére gondolok, hanem arra, ahol a két szár vége összecsatlakoztatható és szétkapcsolható egy csattal. Ahol mondjuk az ember megfogja a szárat, ha egészen hosszú száron lovagol.

[link]

Ennek a képnek a jobb alsó részében, ahogy fel van tekerve a szár, látszik a csat a szárak végénél. Erre gondolok. Remélem, sikerült elmagyaráznom, mire gondolok.

2012. márc. 22. 19:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Erre a csatra gondolsz itt jobb oldalt a végén:

[link]

Minden szár ilyen :) Azért van egyben a kettő, hogyha az egyiket elejted, vagy BÁRMI történik, akkor a ló nyakába hulljon, ne pedig lelógjon. Így lehetséges egy kézzel is fogni adott esetben.

Nem minden lovaglószáron van ilyen csak egyébként, de a többségén igen.

2012. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tapasztaltam, hogy ilyenek a szárak, és praktikusnak is tartom. Éppen az a bajom, hogy a nagykantáram egyik szára nem ilyen, hanem össze van varrva. Ez lenne a kérdésem tárgya, hogy ez miért van.
2012. márc. 24. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!