Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Fitness görkorival, ha nincs...

Fitness görkorival, ha nincs felszerelve a fék, hogyan tudok könnyen megállni?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még a sportban, néhány napja van meg csak a korcsolya, és még nem jöttem bele túlzottan. A megállás vannak problémák. (:
2012. jan. 12. 19:49
 1/5 pít87 válasza:
0%
Nézz ki egy oszlopot vagy egy jó masszív falat. Sikerülni fog, meglátod!!!
2012. jan. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendkívül szellemes és annál inkább használható segítséget.
2012. jan. 20. 16:21
 3/5 anonim válasza:

A görkorira nem kell fék, mert nem való semmire. Nem is értem, miért kell. Az én Powerslide-omon gyárilag nincs.


Én két módszert ismerek, a "T" módszert és a hokikanyart.


A T módszernél az egyik korit hátranyújtod, és a menetirányra merőlegesen a földhöz nyomod. Ez tartós lassításra is alkalmas. Arra figyelj, hogy kb. középen legyen a hátsó kori, mert ha kint van oldalt akkor megpördülsz, és nagyobb lendületnél kész is a kuvanagy zakózás :-)


A hokikanyart meg igazából én sem tudom, hogyan kell, elvileg csípőből befordítod mindkét korit a menetirányra merőlegesen, de ez nekem még sosem sikerült :-P

2012. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Saviour válasza:
huhh ne bonyolítsukk... én már 3 éve korizom és én a lassitást alkalmazom h kiméljem a korcsolyámat vagy pedig cik cakot mert úgy lelassul plusz namindegy is nekem megvan a saját módszerem de neked inkább ha elöször még kezdő vagy azt ajánlom h ha túl gyorsan mész lassits egy picit és forditsd el az egyik koridat befelé ...:)) ha nem megy a lssitással biztos megállsz xd... NEM KÉREK KRITKÁT!!!....
2012. jan. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nem ajánlom a T módszert..elkopik a kori gumija. :D
2012. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!