Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet azzal kezdeni, ha...

Mit lehet azzal kezdeni, ha túl erős a kezem?

Figyelt kérdés
Nem ismertek valami gyakorlatot, ami direkt a kéz finomításához, lazábbá tételéhez jó?
2012. márc. 22. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
elég,ha nem rángatod alovat. A magad idegességét nem adod át.
2012. márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem rángatom, túl erősen tartom, meg mereven. Rángatás nincs, ideges se vagy. (régebben volt h idegességből húztam néha bele, de mostmár elég nyugodt vagyok)
2012. márc. 22. 19:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Segíthet, ha pár alkalom erejéig visszaülsz futószárra, és szár nélkül (a kezedet csípőre vagy a hátad mögé téve, vagy oldalra nyújtva stb.) csinálsz gyakorlatokat.
2012. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Előző kettőre ne hallgass, mert azt hiszik, hogy a ló szájába kapaszkodsz.

Én úgy vettem le, hogy nem így van.

Próbálj meg játszani a szárakkal, és mivel tudod, hogy túl erős a kezed, figyelj oda rá, hogy ne tartsd annyira a ló fejét. Tehát tudatosan puhítsd a kezed.

Tapasztalatból nem tudok tanácsot adni, nekem meg pont nagyon puha kezem van, de barátnőm keze elég erős, neki bejött ez a módszer. Hogy odafigyel, és játszik a szárakkal.

2012. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, igazad van, tényleg nem kapaszkodok, függelten ülés megvan, csak ez a kéz...

Próbálom tudatosítani, kb 2-3 percig talán jó, aztán megint elrontom :S

2012. márc. 22. 22:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én lovam kemény szájú és az átlagasoabbnál erősebb segítségeket kell adni, és én ehhez szoktam hozzá. Tegnap ültem egy nagyon puha szájú lovon... hát érdekes volt, mert amit megszoktam segítségadás itt bizony erős volt. Viszont ha sokat lovagolsz érzékeny lovat, akkor meglehet szokni/tanulni újra finom kézzel lovagolni.
2012. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Erre rá kell érezni, egy idő után tudni fogod , hogy mikor kell utánaengedni és megtartani. Sok gyakorlás és tapasztalat kérdése, erre nincs külön gyakorlat majd megtapasztalod és tudni fogod.
2012. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem egy éve lovaglok, csak eddig nem jó helyeken. a többi általában rendben van, de a kezem ...

Ha próbálom ellazítani, akkor meg túlságosan kiengedem :S

2012. márc. 23. 16:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem érzed még akkor a ló száját megfelelően? Fog az menni, ne görcsölj, csak próbálj a lóval dolgozni, és rá fogsz érezni!
2012. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Van olyan nap, hogy érzem, meg jó is, de akkor is kicsit merev a kezem. Aztán van h a ló is idegesebb kicsit, akkor még kevésbé tudok neki engedni...


Akkor tehát gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás?

Mert az megvan, amilyen gyakran csak tehetem, megyek :)

2012. márc. 23. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!