Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem sokára ellik a lovunk!...

Nem sokára ellik a lovunk! Mire kell nagyon figyelni a csikónál?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy ricinust kell itatni vele,meg le kell ápolni a köldökét!Mit ajánlanátok?És nem lesz baja,ha éjjel meg ellik,és csak reggel kapja meg ezeket?
2012. márc. 22. 20:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%

Ti hány ellésnél voltatok jelen...?

Nekünk minden évben van legalább 4.

Sosem volt baj azzal hogy áttöröltük a csikókat, az anyja attól még megnyalogatta, áttisztította, apum egész életében ezt csinálta, lovakkal dolgozik, nemhiába nem hívunk már állatorvost az ellésekhez.:)

2012. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Hát én se támogatom a letörlést. Az anyjának kell lenyalogatnia akkor alakul ki a kapcsolatuk.("bevésődés"). A köldökzsinórt úgy tudom roncsolni kell, nem egyenesen elvágni mert így kevesebb a vérveszteség. A kancából még kilógó "cuccost" fel kell kötni úgy hogy visszakötöd saját magára és akkor a súly kihúzza a kancából és nem lép rá. Szerintem ha megszületik a csikó, kap levegőt, köldökzsinór is rendben hagyd őket békén és messziről figyeld. Megoldják maguk is ha minden rendben, ha nem akkor szinte biztos, hogy kell az állatorvos de én biztos beszélnék vele még az ellés előtt mégiscsak ő a szakember.
2012. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!