Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A martingált hogyan tudom...

A martingált hogyan tudom "rácsatlakoztatni" a hevederre? Nem tudom hogyan kell, szét se tudom szedni, mert egyiken sincs karabiner (jó tudom hogy nem is kéne hogy legyen) hogy rá tudjam rakni a hevederre. Valaki segítsen, köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
A martingálnak kell legyen egy alsó része (hosszabb, vastagabb szíj, ami önmagába csatolódik, de állítható hosszúságú), amin áthúzod a hevedert. Ha nem szügyhámos martingál, csak sima, akkor ez az egyetlen csatlakozási pontja a nyereggel. Van még egy összecsatolható hosszabb, de vékonyabb szíj, az megy a ló nyakára, a két rövidebb karikás szíjon pedig a szárat vezeted át.
2012. márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a linken van egy kép, ami bal oldalra áll szélesebb szíj, az lesz, amin áthúzod a hevedert. Amelyik kör alakban össze van csatolva, az megy a nyakára, a karikás részen pedig a szétcsatolt kantárszárat kell átvezetned (a karikát állítva tartsd, úgy vezesd át rajta a szárat), majd összecsatolod és kész.

2012. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont olyan martingálom van ami a képen van,csak úgy lehet hogy,mint a "tűn áthúzom a cérnát"? Nem lehet karabinert venni rá? Nem fogja így nyomni a hasát a lónak,meg súrolja is,vagy hülyeséget mondok?
2012. márc. 23. 17:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi gondja, ne izgulj. :-)
2012. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát jó; Köszönöm mégegyszer:)
2012. márc. 23. 18:03
 6/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb martingál ilyen, de pl van olyan heveder (főleg ugró), hogy van a heveder alján karika és abba lehet karabínerrel rácsatolni a martingált (szügyellőset). De a bevett szokás a simán átbújtatás és nem töri a lovat.
2012. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha attól félsz, hogy kidörzsöli akkor van olyan martingál is amin van karabiner, de ahhoz olyan heveder kell amin van alul egy karika és abba kell belecsatolni. De amúgy tényleg nem lesz semmi baja sem az ilyentől.
2012. márc. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem töri fel a lovad, mert ha meghúzod a hevedert, akkor ugye "odaszorítja" a hasához, azaz nem mozdul el, csak ott van:) Nem tudom mihez hasonlítani, mintha te az övedre akasztanál valamit, az övet pedig jól meghúznád, nem dörzsölné ki a nadrágod, mert egy helyen van fixen, és nem mozdul el a meghúzott öv/heveder alatt:)
2012. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oh jó köszönöm mindenkinek!
2012. márc. 29. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!