Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zavarni fogja az ínvédő?

Zavarni fogja az ínvédő?

Figyelt kérdés

Van egy csikó, akit én lovagolok díjugratásra és ügyességi versenyekre. Mivel még fiatal, gondoltam hogy teszek rá ínvédőt, csak előre. Hogyan szoktassam hozzá, hogy versenyeken nehogy hisztirohamot kapjon miatta (képes mindenért hisztizni...) ?

Egy egész edzésen (1,5 óra) legyen rajta legelőször? Vagy inkább először csak egy olyan negyed óráig? Vagy csak ugráskor?

Előre is köszönöm minden válaszolónak! :)



2012. márc. 25. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
csikót lovagolsz?
2012. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
lehet,hogy helytelen itt a csikó szó használata,az én lovam bár 7 éves,de néha még lazán csikónak mondom,mert olyan rakoncátlan néha,túlságosan eleven
2012. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, most ősszel lesz 4 éves, ha jól tudom. :)

Nehogy félre értsetek, majd csak jövőre fogunk elkezdeni versenyezni!

2012. márc. 25. 11:30
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

oké. Akkor rakd fel edzésen éslátod, hogy hisztizik-e ha igen veddle 15 perc múlva,majd köv.edzésen tedd felmegint.

ha nem hisztizik, akkor probléma megoldva

2012. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rakd fel nyugodtan nem ez nem akkora dolog. Az első métereket lehet , hogy furán fogja megtenni de hamar hozzáfog szokni.
2012. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm :)
2012. márc. 25. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ismerek hisztis lovat, de eltűri magán, bár nem láttam a konkrét belovaglásnál, nyereghez szoktatásnál, stb, de már nem problémázik rajta. Lehet hülye ötlet, de ráteheted ápolásnál is, mondjuk amíg levakarod a hátát, ráteszed, vagy csak odateszed először elé, vagy ráteszed, aztán leveszed, esetleg kiteszed karámba, és rárakod pár percre, negyed órára... Ha hülyeséget mondtam, bocs, úgyis kijavítanak majd:)
2012. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szerdán kipróbálom :)
2012. márc. 26. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!