Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ínvédő vagy fásli?

Ínvédő vagy fásli?

Figyelt kérdés
Decathlonos. Első ínvédőt vegyek, vagy 4db fáslit? Az áruk ugyan annyi. Melyik véd jobban? A lovam nem szokta összeverni a lábát, sánta se szokott lenni. Most kezdtünk ugrani, ezért úgy gondoltam, kéna rá valami. 19 éve lóról va szó. Terepre is használnám.
2012. jan. 19. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább ínvédő. Egyszerűbb a felhelyezése, a tisztítása.
2012. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az oktatóm meg pont a fáslit javasolta, szerinte az többet tart, jobb a lónak. Az invédő arra van ha összeüti a lábát. Szóval most már nem vagyok képben. Az nem baj, ha nehééz tisztatni, vagy felrakni, a lónak legyen jó! Az alapján válaszoljatok! Köszi
2012. jan. 19. 17:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Kicsit összekevered.

Hátsó ínvédőt/bokavédőt szoktak akkor rakni, ha összeüti őket, de az első lábtól ezek függetlenek.

Jó ínvédőt csak elég drágán lehet venni, de egy jól feltekert fásli ugyanannyit ért, mint az ínvédő. Ha nem értesz a fáslizáshoz, akkor ínvédő.

A lónak mindkettő egyformán jó, hiszen a fáslinak és az ínvédőnek is az a funkciója, hogy megtartsa, és védje az inakat.

2012. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor viszon ínvédő, az első leírta miért. A fásli: [link]
2012. jan. 19. 18:20
 5/12 A kérdező kommentje:
Jah ezt benéztem, mer ilyen az izzasztóm, és ehhez csak 7000-ért van ínvédő.:S Akor fásli. Legyeszürke lóhoz az előző fésli, vagy ez?: [link] ez a 2 szín van az izzasztómba (barna belső, kék szél), és ilyen lovaglógatyám van.
2012. jan. 19. 18:23
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, az első kommentemet nem akartam bunkóra írni!
2012. jan. 19. 18:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a fáslit nem tudod rendesen felrakni a lábára akkor többet árthatsz vele mint használna. Ha azt akarsz és még nem tudod h kell mindenképpen kérj meg valakit h mutassa meg h hogyan kell. Érdemes gyakorolni a feltekerését is, akkor is ha épp nem ülsz rá fel.
2012. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond, fel tudom rakni, egyébként mindig akad, aki segítene.
2012. jan. 19. 20:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként annyira ne sajnáld az ínvédőre a pénzt, (7000ft még egész barátságos, bár az nem biztos, hogy olyan jó minőségű is...)

Ha tényleg jót akarsz a lovadnak (márpedig ezt írtad), akkor még egy kicsit gyűjtögesd a pénzt, és rendeset vegyél, mint például ez:

[link]


Bár lehet, hogy csak én vagyok "túlérzékeny", meg "túl igényes", de ha a lovam lábáról van szó, akkor én csakis a legjobbat. Kötőfékből lehet 1500ft-os, meg nyeregalátétből is a kis legegyszerűbb, de a lábára tényleg csak a legjobbat, hogy legyen is értelme annak, hogy ott van, ne csak "díszként" hordja.

2012. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ilyeneket én is néztem, de ez olyan fura, mert olyan görbe, ráhúzós invédőkhöz vagyok szokva. Ez nem csak arra való, hogy ne legyen baja ha összeveri a bokáját?
2012. jan. 19. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!