Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nemtudok kapaszkodni?

Nemtudok kapaszkodni?

Figyelt kérdés
Könnyüügetés nagyon jól megy nyeregben. Tanügetésnél folyton pattogok.Próbálo mszorítani térddel de nemtudom, ha szorítom akkor a lábfejem engedem el, ha a lábfejemet tartom helyesen szorítani nemtudok. Miért van ez?? Tegnap voltizson is próbáltam de egyszerüen nemtudtam szorítani.. Folyton pattogtam. Nyeregben sikerül, de akkor egy idő után nagyon fáj.

2012. márc. 25. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
A tanügetésre rá kell érezni, senkinek sem megy elsőre. Próbálj meg hátradőlni, hátrahúzni a válladat, és csípővel követni a ló mozgását úgy, hogy a felső tested nem pattog össze-vissza. Ezt csak úgy tudod elérni, ha laza a csípőd, és tudod követni a ló mozgását. Ha ezt el tudtad érni, már könnyebb lesz odafigyelni a helyes tartásra. Szőrén/kengyel nélkül szerintem könnyebb tanügetni, de ez csak az én személyes véleményem.
2012. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesen , hátravitt vállakkal üljél és lazítsd el a derekad. Ha a vállad és a sarkad egy vonalban van egymással , akkor ülsz helyesen. Kengyel nélkül meg azért könnyebb , mert mélyebb lesz úgy az ülésed. szóval a megoldás= Lazítsd el a derekad.
2012. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem megy voltigeban, mert a kapaszkodóba kapaszkodva előredőlsz. Lehet, hogy nem nagyon, és nem feltűnően, de tanügetésnél picit hátrébb kell... Próbálgasd sokan, esetleg voltigeban elengedheted a kapaszkodót, és tarthatod úgy a kezed, mintha a szárat fognád.
2012. márc. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Feszes vagy. Először mindenki az, mert nem tudjuk, hová figyeljünk jobban és rágörcsölünk a feladatra. Később rá fogsz érezni, és hidd el, az egész nem a kapaszkodáson múlik, hanem azon, hogy hogyan tudod követni a ló mozgását. Semmi baj, ne ess pánikba, csak mindig figyelj az edzőre, és egy idő után ki fog alakulni.

Az pedig nem baj, ha fáj, az az izomláz jele, lesz is még majd egy darabig.

2012. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Rebce ***** válasza:
A titka a laza, leengedett csípő. Amíg görcsölsz, addig nem fog menni. Kengyel nélkül próbáld, mélyre engedett lábszárakkal, hogy az egész combod fogjon és az alsó lábszáradat csak lazán tartsd a ló oldal mellett. Nekem úgy magyarázta el az edzőm, hogy képzeljek el egy hatalmas stranlabdát a csípőm előtt és minden ütemnél próbáljam előre-fölfele ellökni a labdát. Nekem az is segített, hogy futószáron csukott szemmel próbáltam; meglepően jól tud koncentrálni az ember egy ilyen helyzetben. Egyébként pedig rengeteg gyakorlás és türelem kell hozzá; egyszer csak rá fogsz érezni!
2012. márc. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!