Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat lehet házi állatként...

Lovat lehet házi állatként tartani?

Figyelt kérdés
Egy kisebb pónira gondoltam. Nem szeretnék rajta lovagolni, valószínüleg el sem bírna, csak úgy tartani mint pl. egy kutyát (na jó azért nem)
2012. márc. 27. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Lehet. Ismerek olyan családot, ahol vettek egy shetit, és a kertben el van kerítve neki egy rész, és ott lehet asszem kecskével vagy báránnyal. A gyerekeknek vették, de...

Erre nagyon oda kell figyelni, és gondozni, és foglalkozni vele. Szóval én személy szerint nem ajánlanám. Főleg, hogy egyedül nem is szabad tartani.

A ló az nem egy kutya, nem kertbe való.

2012. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Első ló lenne, még soha nem volt lovam ezért szeretnék egy pónival kezdeni. Segítségem is lenne, sok ismerősünknek van lova. Sokat hallottam arról is hogy igényli a társaságot, ezért egy olyan kérdésem is lenne, hogy társáságnak csak lovat lehet vagy més fajú állatot is?
2012. márc. 27. 19:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem kertben tartanám, mert később szeretnék több lovat, csak egyszerre egy max. kettő elég
2012. márc. 27. 19:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Az sem rossz ha más fajta állat van mellette de a legideálisabb társ neki egy másik ló lenne.
2012. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Ló vagy szamár kell neki. Ez olyan, minthogy neked is ember társ kell, kutya vagy más az nem elégíti ki minden igényed.
2012. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Így van, ha egy lovat vesztek, és nem adott mellé a fajtabeli társaság, akkor van kettőt vegyetek alapból, vagy egyet sem. Dupla vagy semmi.

Ez esetben érdemes körülnézni a "párban eladó lovak" között, egyrészt olcsóbbak mint két külön ló, egyszerűbb a szállítás és már ismerik is egymást, nekik is jobb.

Egy póni (ha még csak póni is) valóban nem egy kutya, macska, vagy más háziállat, nagyon igényes gondozást és odafigyelést igényel, ha a családod nem ért a lovakhoz (és te sem vagy lovas), valamint a környezetetekben nincs olyan ember, aki segíteni tudna nektek a kezdeti időszakban (akár naponta többször is átjön!), akkor nagyon veszélyes belevágni, biztos, hogy rossz vége lesz.

2012. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
sok ismerősöm lakik a környezetemben aki ért a lovakhoz, táhát akár naponta többször is át tudnak jönni
2012. márc. 27. 20:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor tudnak neked/nektek segíteni amíg bele nem jöttök a dolgokba. Egy póni tartása valamivel egyszerűbb mint a nagylóé, de azért itt is nagyon oda kell figyelni. Fontos, hogy ne csak az ismerőseid információira hagyatkozz, olvass utána különböző betegségek tüneteinek az interneten, nézz utána a mérgező növényeknek, stb stb.

Van két jó kis könyv (főleg kezdőknek) pónikkal kapcsolatban, a Pony Club adta ki mindkettőt, az egyik a "Pónitulajdonosok kézikönyve" a másik pedig a "Póni kisokos".

Nekem már nincsenek meg, régebben eladtam őket, de a lovasok.hu-n az apróhirdetések között a "Könyvek, Cd-k, stb" rovatban biztos megtalálod mindkettőt, elég népszerű szerintem eladósorban.

Egyszerű kis könyvecskék, de van bennük néhány hasznos információ, például amiket az előbb mondtam, a betegségek és a mérgező növények is.

2012. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyet értek a többi válaszolóval...kell neki társ...Ha nem szeretnél rajta lovagolni,akkor minek? s akkor ki fogja mozgatni? vagy csak futószáraztatod, vagy hogy gonoltad? :)
2012. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző válaszadó:

A lótartás nem csak a lovaglásról szól a "minek?" kérdésedre válaszolva. Az már csak egy bónusz, egy kiváltság, persze sokan ma már nem a lovaknak, hanem magának a lovaglás örömének élnek, ezért olyan sok a rosszul tartott, elhanyagolt, boldogtalan ló, de ez már egy más téma, most ne menjünk bele.

Ha nem is ül rá, rengeteg egyéb módszer van egy póni megmozgatására, például a futószárazás, vagy kirándulás az erdőben, elmenni vele sétálni, vagy csak egyszerűen meghajtani a legelőn/karámban, stb.

2012. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!