Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a lovam arról, hogy lovaglás után a fejét belém törgöli?

Figyelt kérdés
Miután leszálltam róla, és ki akarom vezetni a karámból, a fejét állandóan a testemhez dörgöli, ezáltal majdnem felborulok. Segítsetek.
2012. márc. 28. 11:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
*18:02! Elírtam bocsi.
2012. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
43%

nyilván megizzad a kantár alatt.

ha lovaglás után kedveskedsz neki annyival, hogy a füle tövét s a homlokát kicsit megdörzsöld, nagyon hálás lesz érte és csak a kapcsolatotokat erősíted vele.

persze, itt is a te kezedben legyen az irányítás és nem szabad hagyni hogy erőszakos legyen.

szólj rá, hogy elég és finom rántás a szárral.

2012. márc. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Enyém is csinálta egy időben, határozottan eltoltam a fejét. Próbálkozott még egy darabig, de már leszokott róla. Lekantározásnál kell még ügyelnem kicsit, h ne kezdjen el rögötn vakarózni, csak ha már ráadtam a kötőféket :)
2012. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Egyébként 4 éves Shagya Arabon lovagolok, mert őt már 2-3 éves korában kezdték tanítani az oktatóim. Nem szoktam vele ugratni. Teljesen annyit tud, mint a többi idősebb társa. Eddig még csak vágtáztam és cavalettit ugrottam vele, és az oktatóm szerint sem erőltette meg... Erős kis ló, nem kell félteni. Egyébként köszi. Első kommentelő: Szerintem semmi sincs abban, hogy csikón lovagolok.. Teljesen irányítható, nem bakol, nem csipekd, semmi.
2012. márc. 29. 11:28
 15/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem itt nem kell belekötni abba, hogy csikózik, látjátok, edzője van, az ülteti rá, nyilván tudja, mit miért. Egyébként viszket, told el a fejét, nem kell megütni, csak ne hagyd:)
2012. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!