Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy közel 3 éves csikót, hogy...

Egy közel 3 éves csikót, hogy lehet a rúgásról leszoktatni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Sokat kell neki felvenni a hátsó lábát egyrészt.


Másrészt , ha meg készül rúgni (vagy már rúg) akkor erélyes hangon rá kell szólni és tetszik vagy sem oda kell neki csapni . Ilyenkor még ki lehet nevelni belőle , később már nehéz, pláne ha csődör.

2012. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hova csapjak neki?

Rá szoktam hangosan , magabiztosan szólni, hogy "NEM!".

Amúgy kanca. :)

2012. márc. 17. 08:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lovam rúgott, ha a hátsó lábát fel akartuk venni. De elég komolyan konkrétan minket rúgott. Párom fogta magát, és visszarúgott. Nem úgy, hogy összeessen a ló, csak a lábfejével kicsit megrúgta. A ló második alkalom óta nem rúg.
2012. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
csaphatsz a farára vagy a pofájára.
2012. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a hasát javaslom, és a második válaszoló vagyok.
2012. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress egy hosszú valamit ami nem veszélyes és azt tartsd oda a lábához. Amíg rúg addig tartsd oda, ha abbahagyta vedd el onnan és dicsérd meg. Ezt csináltam az egyik lovunknál. A másikkal azt csináltam, (igaz az odaadta, de rögtön el is vette) hogy amikor nem azt csinálta amit én elvártam volna tőle, akkor megpörgettem az eleje körül úgy, hogy hátul a hasát csipkedtem ami a legérzékenyebb volt. Érdemes még előtte jól lefárasztani.
2012. márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!