Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovardában lovagolok 1...

Mimika kérdése:

A lovardában lovagolok 1 pacit, (lipicai,10 éves), fent hordja a fejét, még akkoris ha levan kötve. Tudnátok ajánlani valami jó/jobb lekötőt, ami nektek "bevált", vagy esetleg mit csináljak vele, hogy lejjebb tegye a fejét?

Figyelt kérdés
A lovardában van 1 paci amit csak én lovagolok (Lipicai,10éves)! Lovagláskor mindig fent hordja a fejét, akkor is ha levan kötve (gumis lekötőt használok rá, de akkor is fent van a feje) Tudnátok ajánlani valami, jóféle lekötőt, vagy mitcsináljak, hogy lejebb rakja a fejét? (normális válaszokat kérek)Köszönöm :)
2012. ápr. 1. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
martingal
2012. ápr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Ne lekötőt keress, hanem kérd meg az oktatót, hogy tanítsa meg, hogy kell elérned, hogy a ló támaszkodjon, hogy tudod összeszedni, összecsomagolni.

A lekötő csak hamis keretet ad, attól nem lesz jobb. Max neked kényelmesebb.

2012. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, a martingál soha az életben nem fogja lehúzni egy ló fejét!! Ha igen, akkor brutál rosszul van csatolva.

a második válaszolóval értek egyet: kedves kérdező, neked kell megtanulnod a fejét "lelovagolni". Ehhez kérd az oktatód segítségét!

2012. ápr. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell arra a lóra semmi, ne kényszeríteni próbáljátok meg hamis keretbe kötni, hanem kell rá egy normális lovas és mindjárt lent lesz a ló feje.

Azt javaslom, hogy ha ezt nem mondta el az oktatód (márpedig nyilván nem mondta, mert akkor nem tetted volna fel a kérdést), akkor sürgősen válts lovardát.

Azt a pacit pedig sajnálom :(

2012. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez már nagyon siralmas , hogy minden 2. lovas szinte segédszárat akar rakni a lóra. Nem kell ide semmi ilyen hülyeség, meg kell tanulni a szárkezelést.
2012. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Off: Azt ugyan nagyon nem értem, hogy ha én írtam a második választ, és lepontoztatok, Gabka pedig velem ért egyet, neki pedig 100%-os a válasza?

Most akkor ez hogy van?


Második válaszoló voltam

2012. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TheDon válasza:
Ne megszüntetni akarj valamilyen dolgot a lóval kapcsolatban. Próbáld megismerni, és próbáld elérni, hogy együttműködjön veled. A magasan tartott fej valaminek a tünete. A lekötés, mint írták is, tüneti kezelés lenne.Futószáraztad már? Vagy legalább vezetgetted? Együttműködik veled? A futószáras munka során figyeld meg, hogy ha elkezd veled együttműködni, mit csinál! Pl lejjebb engedi a fejét!
2012. ápr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Próbáld előrelovagolni! Lovagold, ringasd bele (egyoldali rövid felvételekkel a mellső lábak mozgásával szinkronban) a zablába! Csinálj finom felvételeket, próbáld összeszedni, aztán fokozatos engedj neki a szárakon, vagy vidd előre a kezed, közben pedig folyamatosan hajtsd előre! Ezeket felváltva csináld! Ez arra készteti, hogy vigye le és előre a fejét. Ezáltal nyúltja a lépéseit, térőlelőbb lesz a mozgása és elkezd rendesen támaszkodni is. Ha tudod használni a segédszárat (de csak akkor, ha tényleg tapasztalt lovas vagy és jó szárkezelésed van!), megpróbálhatod hevederhez lekötni, és úgy kipróbálni a fentebb leírtakat! Egy kicsit könnyebben kezd el lefelé menni! De ne felejtsd el az ENGEDÉSt!!!!! Anélkül csak "beleerőszakolod" a lovat a pozícióba!
2012. máj. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Jah és azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nekem sikerült ezzel egy féllip kocsislovat támaszkodásra bírni és aztán rendesen (már amennyire tőle telt) összeszedni. Előrehajtó segítségek, felvételek és engedés!
2012. máj. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. máj. 30. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!