Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, allergiás...

Mit csináljak, allergiás vagyok a lószőrre, de van lovam?

Figyelt kérdés

Tegnap derült ki, hogy enyhén allergiás vagyok a lószőrre. De van lovam, mindenem a lovaglás és a lovak. Mit csináljak, vagy hogyan? :(( nagyon elkeserített a hír! Az allergológus semmi tanácsot nem adott.

Kutyám és macskám is van. :/


Köszönöm a normális válaszokat!

14/L


2012. ápr. 3. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden allergiára van ellenszer. írass fel orrsprayt, tablettát, akármit. Egy csomóféle gyógyszer van manapság már az allergiára. Pláne ha nem erős az allergiád, tuti lesz megoldás. Ha mondjuk rád törne a légszomj, amint 100 méterre megközelítesz egy lovat, az már gázabb lenne, de ha csak most derült ki, valszeg nem ilyen súlyos a helyzet.
2012. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Használok orrspary-t, csak nagyon szomorít a tudat, h ez derült ki, és egész életemen át lovakkal szeretnék foglalkozni, és nem szeretném, ha romlana :S
2012. ápr. 3. 20:02
 3/12 x) ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok túl jártas az öngyógyításban és effélékben de szerintem minden fejben dől el. Ha igazán elkötelezett vagy és eldöntöd magadban hogy márpedig te igen is lovakkal akarsz foglalkozni akkor ki tudod zárni az allergiát az életedből. Egyébként ez is olyan lehet mint a méhészet.. minden méhész ismerősöm azt mondja hogy már teljesen immunisak a méhcsípésre, annyiszor megcsípték már őket. Lehet hogy ilyesmi az allergiád is. Ha még évekig minden nap lovakkal érintkezel elmúlhatnak a tüneteid.
2012. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű dolgokkal ki lehet zárni ezeket:) Nekem folyamatosan folyik az orrom, pedig elvileg nem vagyok allergiás semmire sem. Egyszer egy patikus ismerős adott egy tégely valami krém félét, amit belülről kell az orrodba kenni, olyan patazsír állagú, így nem érintkezik a pollen, esetedben lószőr az orroddal, és fura, de nekem is segített... Egyébként tényleg fejben dől el:)
2012. ápr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Allergiás, enyhe asztmám van a macskaszőrre. Két hosszú szőrű cicám van, velük alszom, ölelgetem őket, és semmi bajom nincs tőlük. Az első években szőrváltásnál folyton lebetegedtem, lázas voltam és köhögtem, egyébként pedig tüsszögtem tőlük, de már ez is elmúlt. Egy idő után immunizálódtam, mindenféle gyógyszer nélkül. Ez a dolog valóban fejben dől el. Ha keseregsz, rosszabbodni fog a dolog, mert bebeszéled magadnak, hogy rossz hatással van rád a lószőr. A legegyszerűbb, ha nem törődsz vele, és eltökéled, hogy az allergia egy nagy hülyeség, és hogy te nem is vagy allergiás. Szedhetsz persze gyógykészítményeket mindemellett, biztosan segítenek, de most komolyan, van lovad, gondolom minden nap vele vagy, és orrfolyáson meg tüsszögés/köhögésen kívül sok panaszod nem lehetett eddig sem, mégsem foglalkoztál vele. Most se törődj vele, mint régen. Az, hogy tudsz a dologról, még nem kell változtatnod az elképzeléseiden, csak annyiban segít, hogy most már tudod, mi okozza a tüneteket.

Szóval fel a fejjel, és ne emészd magad emiatt.

2012. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én allergiás vagyok: állatszőrökre, porra, atkára, szójára, olajos magvakra, stb...


Egyszerűen nem veszek róla tudomást, ha rosszul vagyok, beveszem a gyógyszerem, megvárom míg jobban leszek, és csinálom tovább amit félbe kellett hagynom. :)

2012. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve állapítottak meg asztmát, amúgy soha életemben rohamom nem volt, csak emelkedőknél, kocogásnál hamar kifulladok. Írtak fel dilibogyót. Három napja szedtem, mikor olyan asztmarohamom lett teljesen váratlanul, mikor épp nem is csináltam semmit, mint még soha. Mintha valamivel összeszorították volna a tüdőmet... Borzalmas volt. Soha többet nem nyúltam a tablettákhoz, nem is lett ilyen panaszom. Inkább fokozatosan terhelem magam, és sokat javult a helyzet.


Allergiáról is számtalan esetben hallottam, hogy elmúlt. Pollenallergiám van, a kecsketej fogyasztása rengeteget segített, természetes antiallergének vannak benne.


A gyógyszergyártóknak nem érdekük, hogy te meggyógyulj. Inkább az, hogy romoljon az állapotod, és egyre drágább gyógyszereket kelljen szedned. Fésüld ki alaposan a lovadat, a szőrét tett a zsebedbe, esetleg a párnádba, lovazz minél többet. Eleinte rosszabb lesz, de a szervezeted észre fogja venni, hogy ez nem is veszélyes... Hallottam rá példákat, hogy így lószőr-, és más állatszőr allergiából kigyógyult valaki. Csak dilibogyókkal ne mérgezd magad! Inkább igyál kecsketejet.

2012. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak! :) Most, hogy kiderült ez az allergia, (minden nap lovazok, igen) most valahogy egyre jobban ragaszkodom a lovamhoz. :)


Remélem, nekem is "elmúlik" ez az egész allergiaszerűség és alkalmazkodik a szervezetem is hozzá.

Köszönöm mégegyszer nektek :)

2012. ápr. 4. 19:10
 9/12 anonim ***** válasza:
igazából tudod csökkenteni is a rád ható ingereket, pl ha megnyírod a lovat, minimum ilyenkor szőrváltás idején. a másik, ami eszembe jutott, az a lóporszívó: ha kevesebb a szálló lópor a levegőben, téged is kevésbé fog irritálni
2012. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megnyíratni még nem szeretném, mert még fiatal ló, de ha nagyon szükséges, megnyíratnám. A lóporszívó nekem is megfordult már a fejemben, csak nem tudom, hogy mennyire "hülyeség"-e.
2012. ápr. 5. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!