Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit szóltok ehhez?

Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Van a lovardában két gyerek, akinek a mostoha valakijüktõl kaptak lovat. Az egyik gyerek kb. 9-10 éves, a kisebbik pedig 7-8 körül lehet. Hát .. Még fél éve sem lovagolnak. Még csak hevederben. A nagyobbiknak van egy 2 hetes kancacsikója, a kisebbnek egy felnõtt kanca. Ehhez nem tudok mit mondani, hát az oktatóm is nézett, kint borjú az új kapura.. Ti mit szóltok hozzá? Ez így helyes? Nem fogják megunni a lovakat?
2012. ápr. 6. 08:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Aha.. Ezt most tõlem kérdezted? Mert igen! Nincs ebben rossz. Ezért vagyok irigy. Mondjuk akkor örüljön a csikónak.. Nem lehetek irigy egy 9évesre! :D
2012. ápr. 6. 11:21
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak a hülye gazdagok hóbortja akik nem tudják mire verjék el a pénzt...én is örülnék ha nekem csak így vennének lovat... és én már tudok is lovagolni mert már 10 éve lovagolok, de lovam az nincs na erre mondják hogy szívás...mert az ilyenek mint én akik szeretnék és megbecsülnék a lovat azoknak nem telik, de az olyanoknak akik le se szarják annak bezzeg van 2-3 is van :@

Fogadok hogy a szülők sem értenek a lovakhoz és még az a mostoha valaki sem aki megvette... nem értem hogy kisgyereknek miért nem jó a lovardai ló hogy azon menjen lovagolni és egyáltalán tanuljon meg először lovagolni...lovardai lóhoz is kimehet hetente 1x megsimogatni ... mert szerintem a sajátjához sem jár ki többször XD

és ezért fizetnek havonta 45-50 ezreket :/

Ezek hülyék !

2012. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja!! Igaz! Akik megbecsülik a lovat, imádják, annak természetesen nem engedik :)) Nekünk van rá pénzünk, plusz még nekem is 300.000 és akkor azt mondják, dehogyi is! Meg hogy mit csinálsz, ha beteg lesz? Na jó, ez igaz. Az állatorvos is mondta, milyen macerás lovat tartani.. Nem fogja az megérteni, miért szeretnék lovat, aki nem is szereti õket!! Mindig kérdezik, mit szeretek annyit a lovakban...
2012. ápr. 6. 13:01
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Én 7éve lovagolok, elég sok tapasztalattal,sok bolond lovat is lovagoltam már, volt néhány egészen nagy hihívást jelentő egyed is (most nem felvágni akarok, csak azért mondom mert egyből mindenki azzal jönne hogy 7 éve lovagolok akkor én még nem tudok lovagolni...majd esetleg 5 év múlva) csak megjegyezném hogy nem az év a lényeg, hanem hogy mennyit lovagol az ember.... na mind 1, a lényeg az hogy nem akarok lovat!

... csak a pénzt viszi...különben is ugyanazon a lovon lovagolni egy idő után unalmas...nem árt néha a változatosság.

Én lovardában lovagolok, de mivel én vagyok a rangidős...én lovagolok a leg régebb óta és én ismerem a legjobban ott az összes lovat ezért akkor megyek ki lovagolni és azzal alóval amikor és amelyikkel akarok :) Szóval akár mondhatnám azt is hogy az összes ló az enyém.

Nekem ennyi elég...minek vegyek saját lovat :) Amúgy nem is telne rá... inkább elmegyek egy hétrte külföldre ha valamikor összejön annyi pénz amennyiből lovat tudnék venni

Különben is...lovat venni mindenki tudna...fenntartani a nehéz!!!

2012. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Tudom :)
2012. ápr. 6. 13:25
 16/19 A kérdező kommentje:
És amióta lovagolok, mindig mindenkinek ezt mondom: nem az évek számítanak, hanem hogy mennyire tudsz lovagolni! Amit leírtál, mind tudom! Köszi a választ! :))
2012. ápr. 6. 13:28
 17/19 anonim ***** válasza:

Gratulálok azoknak az embereknek. Ilyen fiatal gyerekre hörcsögöt se nagyon bíznék, nem hogy lovat! 1 évet nem adok és ráunnak.


Én csak bő féléve lovagolok heti 1x, mert így van rá alkalmam. Ott ahol lakom van egy családnak 2 ló. Több mint fél éve senki nem ült a lovakon. A tulaj megeteti, megitatja őket kiengedi a karámba, este vissza és ennyi. Így nem lehet lovat tartani! Elég nagy hasuk van mert feszt esznek, mozgás meg nuku. Január óta amikor van időm főleg hétvégén kijárok hozzájuk. Lekefélem őket, átszoktattam az egyik sörényét egy oldalra. A lovak korát nem tudni. Az egyik idősebb lehet, feszt bukdácsol ügetésben és lépésben is. A minap a heti 1 órás mozgatást nem bírta! Lovassal a hátán elbotlott és a valaga is lezuttyant a földre. Sose láttam ilyet! Aztán harmadjára sikerült felállnia. A másik ló meg fiatalabb, teng benne az energia. Az oktatóm azt mondta ő nem ülne rá, mert nem normális! Futószáron csak vágtázik! Ügetést nem ismeri. Életveszély ráülni. Amikor kijárok azon vagyok, hogy fárasszam, 1 óra futás folyamatosan és így ne agyaljon, mert pihent nagyon! Aztán reményeim szerint csak rá lehet majd ülni. Egy ember megjegyezte amióta én kijárok oda, azok a lovak ennyi szeretet és törődést nem kaptak még! De én se érek rá örökké. Ezeknek, meg hogy feledződjenek heti 5 nap/1 órát minimum kéne mozgatni őket...


Szóval úri dolog lovat venni és tartani, csak aztán nem foglalkoznak vele. Aki szereti és csinálná az nem tudja meg venni, csak eljárhat valahova ahol szeretgetheti más lovát... aki meg megteheti, hogy legyen neki az elhanyagolja amint eltűnik a varázs. Tisztelet a kivételeknek, mert vannak olyanok is!

2012. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó, de a kérdező már tudja a választ, hogy igen, meg fogják unni ésatöbbi.. Minek kell ezen itt hőbörögni? Hány ilyen ember van, aki úgy tart lovat, hogy azt sem tudja, melyik az eleje.. Inkább tenni kell érte, hogy egyszer neked is legyen, nem a másik felett ítélkezni.
2012. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Szerintem itt mindenkinek igaza van. Csak azt hittem, hogy majd azt írjátok, hogy milyen irigy vagy, mit érdekel téged.
2012. ápr. 7. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!