Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A parelli nagyon nehéz?...

A parelli nagyon nehéz? Minden ló meg tudja csinálni?

Figyelt kérdés
20 éves lovam van, ha rajta ülök, nincs megállás, de a karámba nem követ, szóval ott elég lusti. +nem nagyon értem a játékokat így leírásból. Nehéz őket megcsinálni?
2012. ápr. 6. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A parelli nem függ attól, hogy mennyire menős a ló.

Mit nem értesz a leíráson? Csatlakozás: körkarámban kicsit megkergeted, aztán hátat fordítasz neki, és megvárod, hogy odajöjjön, ha nem megy, újra.

Tömören ennyi.

De inkább próbáld megérteni, mert ha te nem érted, akkor igen, nehéz.

És igen, minden ló meg tudja csinálni, ugyan is a parelli a lovak nyelvén van tulajdonképpen.

2012. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először is gondold végig, hogy neked mennyire van szükséged a parellire! Az én lovaim pl. az nélkül is tökéletesen megvannak, hiszen nagyon jó a kapcsolatunk, egy nyikkanásomra reagálnak, és ők sportlovak, akik versenyeztek, valamint két fedezőménem van, akikkel szintén nincs különösebb probléma. Egyik lovammal parelliztem, és kurzusokra jártam, mert érdekelt a módszer, és minden olyasmi, ami elősegíti a lóval való bánásmódot, na meg mert miért ne próbálnám ki, ha egyszer megtehetem alapon. XD Részemről semmi szükségem amúgy a parelli módszerre, de vannak lovasok, akiknek igen. Szerény véleményem szerint aki heti 2-szer kivánszorog a lovához, annak sokkal nehezebb dolga van, és a lova valószínűleg jobban fog hallgatni a lovászfiúra, mint a gazdira. Ez ugyebár csak egy példa volt! A youtubeon lévő videók nagyon hasznosak, de legtöbbjük már egy felkészített, beidomított lóról szól, aki simán végrehajtja a feladatokat. A valóság azonban picit más. Gyakorlás kérdése az egész, és nem állítom, hogy nem lehet belőlük tanulni, de egy szakember mégis csak más. Több pénz, több idő, több utazgatás, de, ha úgy gondolod, hogy neked megéri, akkor sok sikert! Minden ló megtudja csinálni, a pónitól kezdve a telivéreken át mindegyik. Az meg, hogy a lovad 20 éves, és nincs megállás, nem teljesen világos. Ha úgy érted, hogy 20 évesen jó kondiban van a lovad, akkor ennek nagyon örülök. és bizonyítja, hogy jól viselted gondját.. többek között. Ha meg úgy érted, hogy nem bírsz el vele, elszemtelenedett, akkor az az idomítás hiánya, és parelli, nem parelli, az idomítás az idomítás.
2012. ápr. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz annyit fűznék hozzá, hogy azért ez nagyon dióhéjban lett leírva. Az egész nem csak a kergetőzésről szól, nem beszélve, hogy tudnod illene, hogy miért is zavarod azt a lovat!
2012. ápr. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!