Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rág mindig a közelemben...

Miért rág mindig a közelemben a lovam?

Figyelt kérdés

Pl. megsimogatom, rág, szagolgat, nyalogat, közben szintén rág (de nem engem hanem mintha kaja lenne a szájában) , rengetegszer tapasztaltam olyankor is mikor semmi mérvadó nem történt. Néha lovagláskor is harapdálja a zablát de az jó dolog nem is arra gondoltam. Pl. ha jártatom magam körül akkor is szokott rágni de nem mutatja a jeleket amiket Monty Roberts leírt, hogy nyal, lehajtja a fejét, fülei felém mozognak, ált.ban rám figyel, a fejét nem hajtja le csak pár centivel, de ha nem figyelek oda rögtön besétál hozzám.

Tulajdonképpen ez mit is jelent?? Tudom hogy elvileg a gondolkodását fejezi ki Parelli szerint de mégis.. és itt most nem monty-n vagy parellin van a hangsúly mert nemigazán űzöm csak olvasgattam!


2012. márc. 28. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
esetleg kezd rászokni a karózásra , az viszont elég gáz.
2012. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, te egyáltalán elolvastad a kérdést?! SEMMI köze az egésznek a karózáshoz.


Kérdező: A rágás az "értem, felfogtam, vágom" náluk. :)

2012. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha már itt tartunk kedves második neked se sikerült felfogni a dolgot. Mivel a rágás folyamatos, így nem egy adott cselekvésre adott válaszrareakcióra utal, tehát semmi "megértett és hasonlók" jelentése nincs.

Első körben én arra gyanakodnék, hogy talán valami zavarja, lehet, hogy fogát meg kéne reszelni, mert pl beleragad a kaja.

A másik, ami szintén esélyes, hogy simán csak egy szokása.

Meg kéne figyelni, hogy csak a közeledben rág, vagy egyébként is, illetve, hogy pontosan milyen cselekvések után csinálja. Abból lehetne következtetni, hogy mi az oka.

2012. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Parelli ide vagy oda, elsősorban csikóknál lehet látni a rágást, amikor behódolnak (félelemből!!) egy másik nagy lónak, illetve felnőtt lovak között is előfordul, hogy az egyik rág, amivel elismeri a másik fölényét.

Én egyáltalán nem jó jelnek venném, ha a lovam rágna körülöttem... Azt jelenti ugyanis, hogy ne bánts, te vagy a főnök, tiszteletben tartom.

Minden lovam elfogad tőlem mindent, abszolút csinálják a dolgukat - rágás nélkül. Nagyon boldogtalan lennék (és nagyon keresném magamban a hibát) ha a lovaim rágnának körülöttem....

2012. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

16:04: A válaszod teljesen értelmetlen , gratulálok okoska.....


Akár a karózás jele is lehet. Az én lovam is így kezdte.

2012. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor rág mikor közösen csinálunk valamit, 5 éves kanca. Pl. mikor futószárazom, hangjelzésre reagál, szólok neki, hogy hó, megáll, besétál hozzám, nyugodtan megáll mellettem, én meg simogatom az üstökét és ő meg közben rág 2-3 mp-ig. Kb így kell elképzelni! Gabka, nem értem, miért kellene magamra vetnem, soha nem bántom, csak mikor igazságos, lemérek neki egy pofont, amikor átdózerolt rajtam egy éve, rá vágtam a pálcával, de soha nem rontottam volna neki vagy ilyesmi. Azt egyépként nem értem, az miért baj ha tisztel és alárendeltnek tekinti magát? :O Ha én vagyok a domináns? Legalábbis úgy tudom, pont az a lényeg, hogy elfogadjon mint vezetőt.
2012. márc. 28. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy fél tőled. Az én lovam is rág néha, pedig nem bántom. Néha, amikor dumálgatok körülötte, akkor is rág, pl mondom, hogy milyen szép, meg hogy hullik a szőre, blabla, szóval rizsázok mindenről ami eszembe jut, vagy csak ápolom. Persze ha rosszat csinál, és közbeszólok, akkor is rág, de nem hiszem, hogy máskor is ugyanez lenne.
2012. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ma is csomószor rágott de nem úgy ahogy a csikók hogy csattogtatja a fogát hanem mintha pl. répát enne.. :) csak nem tudom miért..?
2012. márc. 30. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!