Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha egyszer...

Mit csináljak, ha egyszer félek a magas akadályokon való átugratástól, de az edzőm meg az apám rám erőltetik?

Figyelt kérdés

Akinek nincs semmi normális válasza, az inkább ne is olvassa végig, köszönöm.


Akármennyire is megbízható lovon lovagolok, egyszerűen félek a 70 cm-nél magasabb akadályokon való átugratástól. Tudom, hogy gyerekesen hangzik, pedig már 7 éve lovagolok.

Igazából nem is magától a magasságtól, hanem inkább attól félek, hogy nem fog jól kijönni a távolság, leüti a ló, megáll, leesek, stb... Hiába mondom ezt az edzőmnek meg az apukámnak, hogy nem akarok magasat ugratni, rámerőltetik, mindenáron profi lovast akarnak belőlem csinálni, meg azt mondják, h "de kellenek magas akadályt is ugrani, így fejlődsz". Oké, megértem, de mit csináljak ha egyszer félek???!!

Tegnap pl. ugróedzésem volt, és összetett akadálysort ugrattunk, ami 2 akadályból (x és oxer) állt, aztán egyszercsak az edzőm baromi nagyra, kb. 1 méteresre az oxer hátulját felrakta.. Én meg elsírtam magam mert félek a magas ugrásoktól.. :/


Mit csináljak, vagy hogyan mondjam az edzőmnek? Vagy mit hogyan csináljak?

Köszönöm előre is a NORMÁLIS válaszokat!


14/L


2012. ápr. 8. 13:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
mit nem adnék érte, ha az edzőm és a családom profi lovast akarna belőlem csinálni...szerencsés vagy, igy fogd fel!páran lennéneka helyedben
2012. ápr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Gabka én eddig egy bölcs lovasnak gondoltalak aki a legtöbb dologra már tudja a választ. De most így felnőtt létedre sikerült lesüllyedned egy kiskamasz szintjére. Nekem is magas volt az egy méteres akadály. És amit az edző mond az nem szentírás. Te ülsz a lovon, a te kezedben vannak a szárak, te érzed, hogy mennyire vagy biztonságban. Ha azt mondja az edzőm, ugorjam át az árkot úgyse lesz baj csak egy kicsit csúszik, nem fogom átugrani csak mert ő azt mondta, sodorjam magam életveszélybe. Ha úgy érzed, nem állasz készen, mond meg neki. Mond, hogy még gyakorlás kell, mond, hogy ez neked még túl magas. Mond, hogy ne emeljen hanem ugrorjatok azon a szinten változatos akadályokat amiben már biztonságban mozogsz.

Persze az is igaz, hogy " A határokat mindig feszegetni kell, különben nem jutsz egyről a kettőre! " Ezt egy lovasbarátom mondta, és igaza van. De ez igaz mindenre. Nem maradhatsz örökre a biztonsági zónádon belül. Ha egyszer elszánod magad, sikerülni fog. :) Kérd meg edződet, üljön fel a lóra és ugorjon vele 1 méteres akadályokat. Ha a lovad megugorja akkor csak a saját félelmedet kell legyőzni!!

2012. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Pontosan mitől félsz? Attól, hogy a lovad nem tudja megugrani? Attól, hogy felbuktok? Attól, hogy megtorpan az elején? A lovadban nem bízol, vagy magadban? Mi a baj?

2012. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es válaszoló, nem értek veled egyet. Az edzőt meg kell válogatni, DE onnantól igenis az van, amit ő mond, mert nyilván nem meggyilkolni akar, hanem kifacsarni belőled a teljesítményt! Ha felülbírálod az edzőt, akkor minek az edző? Akkor lovagolj magad, mert nem fogadod el az irányítást.

Hidd el, pontosan tudom, milyen, amikor az ember nagyon tart egy dologtól, amit az edző erőltet. Ám minden ilyen alkalommal az életemben azt bántam volna meg de nagyon, ha nem hallgatok maximálisan az edzőmre. De ugyanezt elmondaná neked bárki, nem csak lovas, hanem bármilyen sportoló, aki valaha valami komolyabb teljesítményt felmutatott.

Az edző bizony olykor kemény és követel, de ő az edző, ő a szakember, ő az, aki látja, mire vagy képes, mit lehet kihozni belőled - tehát hajszálpontosan azt kell tenni, amit ő diktál.

2012. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
DE ha látja rajtad, hogy minden igeszáladdal tiltakozol akkor nem kéne apucival összefogni és úgy tolni rá a gyereket az akadályra miközben neki be van húzva a kézifék. Egy jó edzőnek tudni kell bátorságot önteni a tanítványába. Tudnia kell buzdítani, tudnia kell motiválni. Ha csak erőltetni tud, az nem jó edző.
2012. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

A lovam simán ugorja az 1 métert, az edzőm szokott vele magasabbakat ugeatni. Személy szerint attól tartok inkább, hogy a távolság. Kisebb akadályokhoz (50-60cm) nagyon jól odaérek, de amint magasabb az akadály, már elbizonytalanodom.

És Gabka, én is olyan felnőttként ismertelek meg (már írtál más lovas kérdésemhez is nem egy választ..) aki nem hűűházik amiatt, hogy egyeseknek (pl.nekem) magas az 1 méter!


12. válaszoló: Köszönöm szépen a válaszod :))

2012. ápr. 11. 12:10
 17/24 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem versenyzek, de járok edzőhöz. Mondjuk keresgéltem, mire jót találtam, és nálunk is az van, hogy amit mond, azt megcsinálom. Tisztában van a lovam és az én korlátaimmal is :) Néha rákérdezek h biztos h me tudjuk mi azt csinálni? Vagy biztos h igaza van? Aztán amikor azt csinálom, amit mondd, akkor rájövök h igaza van XD


Egyébként tisztázd magadban hogy mi az amit szeretnél a lovaglásban/lovaglástól...És ha megvan, akkor beszéld meg apuddal és edződdel is.

Nyilván ha díjudrató akarsz lenni, akkor előbb utóbb meg kell ugrani a méter fölöttit is.

2012. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
attól félsz, hogy nem fog a lovad megfelelő távolságról elugrani? Oda kell rakni egy úgymond "dobbantót" aztán ráhajtani és cuppantani egyet amikor beleugrottatok a dobbantóba és ugrani. Vagy nekem az sokat segít ha sor akadályt ugrok. x-x- meredek, vagy x-meredek-oxer. Az első mindig a legalacsonyabb olyan bemelegítő szerű kb. 50-60 cm a második egy kicsit magasabb 60-70 cm és a végén egy vagy ugyan olyan szintű oxer vagy meredek vagy egy magasabb és a fokozatosság miatt nem tűnik fel a magasság és a ló is már lendületbe van. Nálunk a sor akadály 2 vágtaugrás.
2012. ápr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Ne félj, mert ha úgy döntessz megugrod de nem bízol magadban amikor az akadályhoz érsz akkor a lovad betorpanhat és leeshetsz. Ha neki mész akkor dobd be mindened és ne félj. Az én lovam nem egy életbiztosítás. Jobb oldalára nagyon feszes volt és állandóan lefordult az akadályokról vagy két vágtaugrást kihagyott, vagy túl közel került hozzá. Aztán sok gyakorlás és határozottság meghozta a gyümölcsét. Azt hiszem, ha a lovad meg tudja ugrani akkor benne bízz és ha egyszer megugrod akkor le fog dőlni a fal ami megakadályoz téged. :) Egyszer kell rá elszánni magad és úgy felkelni reggel, hogy na most megugrom!! :D
2012. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,de itt félreértés van!Itt nem arról van szó,hogy ő akar versenyezni,hanem a szülők meg az edző eröltetik rá.Ő megmondta,hogy fél!És pont mivel 14 éves gondolom nem sok szava van a felnőtekkel szemben.

Amúgy nem ciki én még kisebbtől is félek:-)Persze én csak hobbbyzom,de egy pályáról jött ügetőm van és hááát...Tud érdekes dolgokat művelni.Én állandóan attól tartok,hogy pofára esik,vagy megáll vagy mittomén(volt már példa mindre)...Nálam is az edző erölteti,de szerintem előbb inkább normálisan vágtázni kéne megtanulni...Elég szar érzés amikor pár méterrel az akadály előtt a ló nem tudja eldönteni,hogy most ügessen vagy vágtázzon vagy mi legyen:-)Aztán meg ugrik az 50cm felett 1 métert helyből,mit egy zerge:-)Én meg csüngök orrán-fülén-nyakán.Én nem akarom az edzőmnél jobban tudni,de szerintem ennek így nem sok értelme van...

Mondjuk én nem akarok versenyezni.

2012. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!