Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha egyszer...

Mit csináljak, ha egyszer félek a magas akadályokon való átugratástól, de az edzőm meg az apám rám erőltetik?

Figyelt kérdés

Akinek nincs semmi normális válasza, az inkább ne is olvassa végig, köszönöm.


Akármennyire is megbízható lovon lovagolok, egyszerűen félek a 70 cm-nél magasabb akadályokon való átugratástól. Tudom, hogy gyerekesen hangzik, pedig már 7 éve lovagolok.

Igazából nem is magától a magasságtól, hanem inkább attól félek, hogy nem fog jól kijönni a távolság, leüti a ló, megáll, leesek, stb... Hiába mondom ezt az edzőmnek meg az apukámnak, hogy nem akarok magasat ugratni, rámerőltetik, mindenáron profi lovast akarnak belőlem csinálni, meg azt mondják, h "de kellenek magas akadályt is ugrani, így fejlődsz". Oké, megértem, de mit csináljak ha egyszer félek???!!

Tegnap pl. ugróedzésem volt, és összetett akadálysort ugrattunk, ami 2 akadályból (x és oxer) állt, aztán egyszercsak az edzőm baromi nagyra, kb. 1 méteresre az oxer hátulját felrakta.. Én meg elsírtam magam mert félek a magas ugrásoktól.. :/


Mit csináljak, vagy hogyan mondjam az edzőmnek? Vagy mit hogyan csináljak?

Köszönöm előre is a NORMÁLIS válaszokat!


14/L


2012. ápr. 8. 13:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én csak arra akarom rávezetni, hogy attól függetlenül, hogy részt akar-e venni versenyeken vagy sem, le kell tudnia győzni a félelmét!
2012. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Kedves 20-as válaszoló: pont ezért írtam, hogy vagy csinálja zokszó nélkül, amit mondanak neki, vagy álljon oda az edzője meg az apja elé és közölje feketén-fehéren, hogy nem akar versenyezni és kész. Az, hogy siránkozik, soha nem lesz megoldás.
2012. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Aha.És szerinted ez minden szülőt "meghat"?Sajnos vannak amig az én kenyeremet eszed addig kuss tipusú családok is...Nekem is volt annó ilyen évfolyamtársam pl. rosszul lett már a vér látványától is,de kislányom orvos leszem,mert már az öregapád is az volt,nincs vita és punktum.Rendetegen eröltetnek rá spotot,szakmát a gyerekükre amit a pokolba kiván.És hiába mondja meg,tiltakozik kézzel-lábbal tojnak rá magsaról mit akar vagy mit nem akar...Nem mindenhol van szava a gyereknek még a mai világban semi...
2012. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Nagyon remélem, előbb-utóbb elmúlik ez a félelmem. Versenyezni nem nagyon szeretnék, "de nekem ebben nincsen szavam".. :S

Az edzőmnek mindene az ugrás, szóval ha síkmunkás edzés van, belerak 2-3 akadályt is.....

2012. ápr. 13. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!