Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vemhes kanca lovaglása?

Vemhes kanca lovaglása?

Figyelt kérdés

11 hónapig vemhes egy kanca, hány hónapos "koráig" érdemes/egészséges/szabad lovagolni?

Valamint a csikó megellése után mennyi idővel lehet ismét elkezdeni lovagolni?

Egy csikó a lovaglás során (mivel ugyebár fél éves koráig éjjel nappal az anyja mellett kell, hogy legyen) mennyire befolyásolja, akadályozza esetleg a munkát?

Előre is köszönöm


2012. ápr. 8. 22:20
 1/8 anonim válasza:
56%
A mi kancánk is vemhes. Párom azt mondta (lovasoktató, lótenyésztő,lovas túra vezető végzettséggel), hogy az utolsó 2-3 héten már ne,addig nyugodtan lehet lovagolni rajta..
2012. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

laza munka az utolsó hetekben is lehet, annyi, amennyit a ló kíván.

ellés után annyit mindenképpen várni kell, még a csikót ki lehet tenni a karámba, de kb 2 hét után lovagolható.

Minket eléggé zavart a csikó, nem lehetett miatta az első pár alkalommal rendesen dolgozni, de utána ő is megszokta a szitut :) Terepre mondjuk így nem nagyon mentünk, csak zárt karámban. Sokan mennek terepre is csikóval :)

2012. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Először is a ló érdekeit kell szem előtt tartani! Nincs olyan, hogy előtte 2 hét, vagy előtte 6 hónap! Ha úgy látod, hogy a l bírja, nem okoz neki problémát, te sem vagy 200 kg, és nem zavarod le a lovat, akkor lehet lovagolni. Ha meg ellenkezőleg, akkor nem! Azért gondolj csak bele, hogy egy kiscsikót hord, és tudsz annyit várni, hogy megszülethessen!
2012. ápr. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
az én lovam még bírta volna,de én a 9. hónap után kicsaptam a karámba,hogy pihenjen,és semmit se dolgozott,a csikó születése után 1 hónappal kezdte meg a munkát,de LÓFÜGGŐ
2012. ápr. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagyjából 50 kilómmal szinte az utólsó héten hagytam abba a lovaglást - na persze ezt úgy kell érteni, hogy az utólsó hónapban már csak laza terepeket mentünk, sok séta, kis ügetés, ha volt kedve a lónak, akkor egy kis könnyű vágta, sík terepen, semmi emelkedő vagy megerőltetés, leginkább a tőzeges erdei ösvényeken.

A csikót mi egynaposan is kirakjuk az anyjával egy órácskára, aztán egyre hosszabban, de egyedül vannak olyankor a karámban. A többi lóval csak a már megerősödött, pár hetes csikót engedjük össze, hamarabb nem. Lovagolni úgy 3-4 hét után szoktuk elkezdeni, általában a tanya körüli tisztáson, majd amikor már hozzászokott a vezetőszárhoz a csikó, akkor terepre járunk. Gyorsan megtanulja egyébként.

Ha már vagy négyhónapos a csikó, akkor olyat is szoktunk, hogy benn hagyjuk a boxban, míg az anyjával dolgozunk egy kicsit a karámban - nekünk rálát a csikó az anyjára, így nem szokott gond lenni. De először csak röviden visszük el tőle az anyját, aztán egyre hosszabban, de egy óránál többet nem.

2012. ápr. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó hetekben már csak séta van vele de rálehet ülni.
2012. ápr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az semmit sem változtat a helyzeten, hogy első csikó? Tehát nem kell óvatosabbnak lenni, vagy ilyesmi?

2012. ápr. 9. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudok ojanról, hogy a kanca utólsó percig dolgozott, és a határban szántás közben ellett, mégsemvolt semmi baj.Én elitélem az ilyen embereket.
2012. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!