Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok mesélni a vágtáról...

Tudnátok mesélni a vágtáról lovagláskor? Milyen érzés, amikor szabadon vágtázol? Milyen tapasztalataitok vannak, és mik azok a szabályok, amiket biztosan be kell tartani vágta közben?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 9. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Igazából én úgy vagyok vele , hogy minden jármodnak megvan a maga szépsége , mindegyik egy más fajta érzés de összegezve a vágta egy felemelő élmény, szavakkal nem nagyon lehet leírni meg kell tapasztalni.Főleg akkor jó ha kényelmes, jó lovon ülhetek.


Vágtába is ugyanazok a szabályok érvényesek mint ügetésben vagy akár lépésben. Ha pályán lovagolsz és nem vagy egyedül akkor a bal kéz szabályra figyelni kell és a magasabb jármodban közlekedő lovat el kell engedni kívül , kivéve ha körön van az adott ló, mert akkor Ő neki kell elhaladni belül. Ezt a biztonsági részt tartom a legfontosabbnak személy szerint. Aztán a következő amire figyelj az az ülésed, ne tedd túlzottan bele a lábad a kengyelbe, lehetőség szerint viselj kobakot,egyébként mondom a szabályok ugyanazok mindegyik jármodban. Első sorban magadra, másokra és a lovadra figyelj oda biztonsági dolgokban.

2012. ápr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Én nagyon szeretek vágtázni mer nagyon jo érzés amikor a lágy szello nekem csapodik:)
2012. ápr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Csodálatos érzés, kivéve ha kicsit többet megy a ló, mint te szeretnéd XD Mondjuk akkor is jó, csak akkor belegondolsz, hogy hogy fogsz megállni :)

Terepen figyelni kell hogy megmaradjon a meghatározott sorrend, pályán pedig a már leírtakra.

2012. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Volt aki azt mondta hogy olyan, mint egy orgazmus.. Kétségtelenül isteni érzés.
2012. ápr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 x) ***** válasza:
52%
Igazából karámon belül nem szeretem mert kicsi a hely és nehéz elengedni magamat. Terepen viszont csodálatos érzés.
2012. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Én csak terepen szoktam vágtázni és imádom.
2012. ápr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
74%
FELEMELŐ ÉRZÉS! Minta csak a lóval együtt repülné *-* de ezt az érzést nem lehet leírni szavakkal
2012. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
78%

En lovardaban tanultam vagtazni ott nehezebb volt,ahogy elottem is irtak,nem tudtam elengedni magan,az oktato kiabalt,kozben figyeljek a tobbiekre,meg persze a helyes testtartasra...

De mar par honapja egyik ismerosom tanyajan lovagolok,ott mindig terepre megyunk. Hat nincs ahoz foghato erzes

2017. máj. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sssaszem ***** válasza:
48%
Baromira kényelmes Emma (fjord) vágtája nagyon kényelmes, olyan nyira, hogy nem is tudom szavakba önteni.
2018. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Imadok vagtazni, fjord lovam van es ok naaagyon lustak, be se birom ugratni egy ugrast hajlando megcsinalni aztan kesz, szoval lusta hajtos lovon borzaszto de ha pl terepen megy akkor nagyon jo sokkal jobb mint az ugetes vagy lepes, persze szerintem farasztobb, bar mint irtam lehet hogy csak a fel oran keresztul beugratas nagyon faraszto 😂
2018. febr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!