Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire okos állat a ló?...

Mennyire okos állat a ló? Vannak érzései/érzelmei az emberek felé?

Figyelt kérdés

Én egy lipicain lovagolok, és olyan buta nézése van, meg mindig a saját feje után menne, ráadásul idegenekkel is úgy viselkedik mint akivel minden nap találkozik.

Én ezért valahogy nem tudok benne megbízni. Pedig imádom mert gyönyörű, főleg a kosfeje ami sok embernek nem tetszik de én imádom, majdnem minden 2. napon megyek hozzá kicsit megjáratni vagy lovagolni, de nem érzem azt a kötődést mint pl. egy kutyával. mondjuk lehet bennem van a hiba, de ti mit gondoltok?


Amúgy ők is képesek szeretni? Vagy pl. megismernek minket ha már többször látnak?


Mondjuk lehet azért van ez mert még egy hónapja sincs hogy lovagolok, de ez engem valahogy úgy elszomorít, hogy mindig olyan mintha egy robot lenne, és nem érzek semmi kötődést. Félreértés ne essék, imádom a lovakat, és ezt a pacit is, csakhát nemtudom. olyan furcsa. aztán lehet idő múlva javulni fog :/ ti mit gondoltok?


2012. jan. 29. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Persze hogy okosak! Épp úgy mint neked, minden élőlénynek vannak érzései!
2012. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Vannak lovak amelyek megtanulják távol tartani maguktól az embereket. Itt a környéken volt egy állami mén amelyiken lovagoltam. 3-4 évente cserélte a gazdáit. Már 18 éves úgyhogy jó pár gazdája volt. Azt mondta az akkori tulaja h ő már nem ragaszkodik senkihez. Persze ez igen szélsőséges eset. Idő kel kötődéshez. 1 hónap nem sok. Majd biztos megszeret :)
2012. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom,nekik is egyéniségük van..és ez vagy passzol veled,vagy nem,én lovardában szerettem volna lovagolni és éreztem,hogy melyik állatra biznám magam,de nem azt adták alám,hanem egy idegbeteg lovat,és ahogy kiértünk a szabadba megbokrosodott..versenyló volt,mint utóbb kiderült és sajnos érezte,hogy én nem tudok úgy bánni vele,mint egy tapasztalt lovas,ezért ledobott..aztán átültettek arra a lóra,akit eredetileg kinéztem magamnak és vele minden rendben volt..
2012. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Persze a lovak nagyon okosak, és a memóriájuk is jó. Ah évekig gazdája vagy egy lónak, és utána sok évig nem találkoztok, akkor is emlékezni fog rád. Idővel rájön majd, hoyg te a barátja vagy, jót akarsz neki, és meg fog szeretni.:)
2012. jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mailerdeamon ***** válasza:
73%

A lovak nem különösebben okos állatok, viszont tanulékonyak és a memóriájuk is nagyon jó, tehát abban biztos lehetsz, hogy megismer, ha többször lát (vagyis inkább megszagol).


Az, hogy az adott lipicai, ami a kérdésben is szerepel, meg fog-e változni, nos, nem biztos. Nem minden ló igényli, hogy babusgassák, nem olyanok, mint a kutyák. Minden ló egyéniség, vannak köztük játékosabbak, ragaszkodóbbak, kedvesebbek vagy maguknak valók.


Régen én is lovagoltam egy ilyen lovat, egy idős angol telivért. Látszott rajta, hogy a háta közepére se kíván - persze úgyis mindig az lett a vége. Kifejezetten utálta ha vele foglalkoztam. Ennek ellenére készségesen dolgozott, úgyhogy ha szeretsz azon a lovon lovagolni, vagy jól képzett és sokat tanulhatsz tőle, ez ne tartson vissza.

2012. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha csak a saját lovaimat nézem, mindegyik más más egyéniség. Ebből is adódhat, hogy az a lipicai, amit te lovagolsz, lehet nem annyira ragaszkodó, bújós típus. Egy hónap még nem sok. Előbb utóbb megfog szeretni téged, de ezt majd neked kell meglátnod. Általában azt lehet tapasztalni, hogy szépen lassan egyre jobban hallgatni fog rád.
2012. jan. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mikor az én lovam hozzám került 2 férfi nem bírta vezetni (vagyis alig). kb. 1 év múlva én azt csináltam vele amit akartam (akkor voltam 2 éves) de senki másnak nem engedte hogy pl. a hasa alá másszon. :D

Ma szintén velem mint egy birka mást meg levág.

Kötődés, szeretet, bizalom. Csak ennyi. Semmi féle csoda módszer, parelli, csatlakozás..Csak az idő.. :)

13/l

2012. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!