Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor (mennyi lovaglás után)...

Mikor (mennyi lovaglás után) és hol vágtáztatok először? Milyen érzés volt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Futószáron, egy-két hónap után (csak heti egyszer jártam akkoriban). Már nem nagyon emlékszem hogy milyen érzés volt, csak arra hogy sokkal kényelmesebb, mint az ügetés.
2011. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
1 lovaglóóra után ráültem az újonnan kapott lovamra, aki kicsit beindult alattam. azóta még egy órám volt, de terepen egy másik lovunkkal sokat gyakorolok, így már a vágta is megy. szerintem élesben gyakorolni sokkal hasznosabb mint egy futószáras óra
2011. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az első vagyok

Csak az első alkalommal vágtáztam futószáron, aztán elengedtek és utána a lovardában sorban egy másik ló mögött vágtáztam. Miután már jól ment a beugratás egyedül, mindkét kézen, akkor mentem terepre. Hallottam róla, hogy vannak olyan helyek ahol terepen tanítanak vágtázni, de én nem tartom ezt jó módszernek, mert így az oktató nem látja pontosan hogy mit csinálsz vagy hogy hogyan ülsz a lovon.

2011. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
szerintem régen amikor a magyar nép a fél életét lovon töltötte,nem volt oktatójuk, aki minden mozdulatukat figyelje, mégis nagyon jól megtanultak lovagolni.
2011. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Hát én régen szentára jártam lovagolni 4 évig, és abban a négy évben csak én vágtáztam, mert engem mindig a végére raktak be, és lemaradt a lovam, és vágtába hozta be a lemaradását. Azt mondták nagon jól csináltam,és hogy legyek díjlovas, pedig az Alíz (edző) ki nem állhatott. Csak pár vágtaugrás volt, és meg se éreztem xD. A második vágtám meg úgy volt, hogy elkezdtem ide a városomba járni lovagolni, és első órán felmérétk, hogy mit tudok, én meg azthazudtam, hogy tudok vágtázni (mert ugye nagyon vágytam rá az elfecsérelt négy év után) Szóval beugrattam a lovat, és minden úgy csináltam mintha ügetnék xDD de azért nagyon jó volt :)
2011. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
én először futószáron, hevederben vágtáztam kb a 2.-3. alkalommal. pontosan nem emlékszem, de azt tudom hogy nagyon tetszett :D mostmár 3 éve hogy lovagolok.
2011. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Először futószáron, voltizshevederrel vágtáztam, rögtön az első lovaglóórámon, 6 éves voltam. Élveztem nagyon. Harmadik alkalommal már nyeregben, futószáron, majd néhány futószáras óra után a karámban, egyedül.
2011. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is legelőször az 1. alkalomkor vágtáztam futószáron..:))
2011. dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
51%
Szia! :) én voltam az egyik barátnőmnél és ott csak egy póni van.!ezért én felültem előre a nyeregbe ő meg hátulra és ő vezetett ! :) kb. 2. alkalommal voltam akkor lovagolni és 2. -ra vágtáztam elősször (ugy hogy ott volt mögöttem a barátnőm)..:)
2012. dec. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát...kb az 5.-6. Lovaglóórámon volt, mert már akkor tudtam egyedül ügetni, és a lovam megijedt a traktortól, és beugrott vágtába. Én persze tíz éves fejjel, egy nagy lovon, teljesen kétségbe voltam esvr, de csak egy féllovardányit vágtáztunk, és még meg is dicsértek hogy szép volt:) most már 3 éve lovagolok:) 13/L
2014. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!