Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt írják hogy növésben, de...

Azt írják hogy növésben, de biztos nőni fog? (nem szeretnék, , szidásos'' hosszászólást olvasni. ) :D

Figyelt kérdés
Venni szeretnék egy lovat 155 cm marmagasságú és 4 éves.Azt írják hogy ,,155 cm és növésben'' de egy 4 éves ló nőni fog tovább?mert ha nőni fog még akkor semmi gond de ha akkora marad akkor nem hinném hogy megveszem én vagyok körülbelül 155-6 cm magas.

2012. ápr. 10. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Igen még nőhet mert 5 éves koráig csikónak számít. (ne aggódj 3 éves kortól már lovagolható)
2012. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg egy ló 5 éves koráig növésben van.


De hát ez változó, mint ahogy az embereknél is. Nem lehet kőbe vésni azt sem, hogy egy gyerek mondjuk csak 16 éves koráig nő, meg azt sem, hogy 14 éves kora után biztosan nőni fog még.


Ha kanca, és a növekedési időszakban ellik, akkor megáll a növekedésben, utána inkább szélesedik (az övmérete nő).


Ha mén, de herélik, akkor túl korán, vagy túl későn herélt ló egyaránt kisebb marad, mint a többi.


Szerintem egyébként, ha a ló marmagassága akkora, mint te vagy, az teljesen jó. Pl. az én lovam (egy hucul)is alacsonyabb nálam, én 175 cm vagyok, ekkora lóra fel se nagyon tudnék ülni!


Az is kérdés, hogy te növésben vagy-e még (erről nem írtál).

2012. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Maximum egy centire számíthatsz :D
2012. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én 12 éves vagyok és 13 leszek április 20.-án:) herélt a ló szóval akkor nembiztos hogy nőni fog még,ugye? de hogyha meg is venném ez a lovat,és én meg sokat nőnék a nyári szünet alatt és nem lenne kicsi nekem?:S vagy érdemesebb nagyobbat venni? mit gondoltok?:):S
2012. ápr. 10. 15:18
 5/11 x) ***** válasza:
33%

Én mindig jobban szerettem kisebb lovakon lovagolni mint az ilyen 180 centis óriásokon. Könnyebb fogni őket lábbal. :D Mondjuk én sem vagyok túl magas.. de barátnőm a 180 centijével simán lovagolgatja a 150 centis lovacskámat :)

És egyébként nem csak a magassága számít azért. Inkább kérdezz meg egy szakértőt mert így látatlanba nem érdemes lovat venni.

2012. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk én sem szeretem az alacsony lovakat, de a 155 cm magasságodhoz tökéletesen passzolna a ló :)

Sőt, ha nősz még pár centit, akkor sem nőnéd még ki. Szóval ha tetszik a ló szerintem vedd meg:)

2012. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm és igen nagyon tetszik az a ló csak még gyűjtenem kell rá:D
2012. ápr. 10. 16:52
 8/11 A kérdező kommentje:
de most néztem ilyen mérővel hogy én kb 150cmvagyok :D és a 155cm nem is olyan alacsony mint elképzeltem:)
2012. ápr. 10. 16:53
 9/11 A kérdező kommentje:

de azt írják hogy :

Marmagasság:

(bottal mért) 155 cm, növésben

Marmagasság:

(szalaggal mért) 160 cm, növésben


szóval akkor 155 és 160 között van?:)

2012. ápr. 10. 16:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Vedd úgy, hogy te is nőni fogsz még! Nem tudom milyen magasak a szüleid, de oda számítsd magad, ha alacsonyabb vagy az anyukádnál akkor számítsd azt, hogy akkora leszel, vagy utol is érheted ha apukád magas. De szerintem megfelelő a ló mérete. :) milyen fajta? Arab?
2012. ápr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!