Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire figyeljek vágtánál (...

Mire figyeljek vágtánál ( futószár, nyereg )?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el futószáron nyeregben a vágtát. Nagyon pattogtam, és elõször a szügyelõt fogtam, fájt az ujjam, aztán az elsõ nyeregkápát. Akkor is fájt az ujjam. Jobban menne, ha a kantárszárat fognám? Mire figyeljek, hogy jobban menjen? Mert már egy csomószor beugrattam véletlenül vágtába, még futószár nélkül, mégsem pattogtam.
2012. ápr. 14. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
először is ne kapaszkodj,ha úgy tanulod meg,hogy kapaszkodsz, akkor a kantárba is fogsz és az nem helyes
2012. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A lovasoktató mondta, hogy kapaszkodjak!
2012. ápr. 14. 09:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első pár futószára vágtánál kapaszkodhatsz, de SOHA sem a kantárszárba, mert ha most rászoksz, iszonyat nehéz lesz majd leszoknod róla, mert akkor mindig a ló szájába fogsz kapaszkodni, vagyis feleslegesen terheled/téped.

Szerezzetek a nyeregre egy ilyen szíjat [link] , ebbe kapaszkodhatsz. Viszont egy idő után kapaszkodás nélkül kell tudni ügetni vágtatni, kengyellel és anélkül is, mert csak független, nem kapaszkodó kéz esetén kaphatsz kantárszárat.

2012. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló, miért ne kapaszkodhatna?

Pont az edzőm mondta valamelyik nap, hogy az elmebeteg oktató aki úgy tanítja egyből hogy "ne kapaszkodj".

Mivel most tanulja a vágtát, ilyenben még nem volt része, és teljesen érhető hogy úgy érzi kapaszkodnia kell.

Nem hinném hogy aztán ez a szárba kapaszkodáshoz vezet, mert ha már nem kell kapaszkodnia, akkor elengedett kézzel fogja párszor gyakorolni és ha akkor stabil, akkor a szárkezelés is megy majd neki, szerintem.

Egyébkét kérdező nekem is ez volt a hibám, teljes erőmből kapaszkodtam lene essek, de próbálj meg lazán kapaszkodni és ülni a fenekeden, és tolni derékkal, ha megérzed a ritmust akkor könnyebb lesz.

2012. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát lazuljak el? Ne legyen befeszítve a combon, a derekam? Amúgy az oktató mondta, hogy inkább kapaszkodjak. Ahogy írtam, beugrattam véletlenúl vágtába, de nem pattogtam, mert a szárat fogtam, persze nem kapaszkodtam.
2012. ápr. 14. 10:29
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért fáj az ujjad, mert kapaszkodsz mint egy eszeveszett. Én ha szórakozásból a kápát megfogom nem is érzem, hogy fogom. Ha a szár a kezedbe kellene, akkor egyrészt leesnél, másrészt a lónak szanaszét lenne tépve a szája mert abba próbálnál kapaszkodni. A lényeg, hogy kapaszkodj mert még nem vagy olyan biztonságba, hogy elengedd. a derekad lazítsd el és vedd át a lónak a mozgását. A vágta a legkényelmesebb jármód ha a lovas már ráérzett a technikájára. Vágtánál egy fordított oválist írsz le a derekaddal. A lényeg, hogy a derekad lazítsd el.
2012. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát nem kapaszkodok eszeveszettül.. :) Próbáltam ellazítami magam, a derekamat, de izgalmas volt, mert életemben elõször vágtáztam nyeregben :)
2012. ápr. 14. 17:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor véletlenül ugrattad be, akkor nem készültél rá, nem görcsöltél rá annyira csak úgy jött a vágta. Amikor tudod, hogy vágta jön akkor is lazítsd el magad.
2012. ápr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Okés :)) Köszönöm!
2012. ápr. 15. 07:33
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak nagyon gyorsan vágtázott a ló, meg furcsán ment. Az a ló a leggyorsabb a lovardából. A Nemzeti Vágtán is részt vett.
2012. ápr. 15. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!